Preview Dunlop Sport Maxx Endurance Cup: Zolder Truck Grand Prix
Aan de kop van het gebeuren staat nog steeds de Renault Clio van Aerts/Vermeeren voor merkgenoten Voet/Van den Broeck die op hun beurt maar een fractie voorsprong tellen op de G&R-BMW M3 van de broers Van de Water. Ook hier zal er reeds flink worden gerekend aangaande het schrapresultaat. De huidige top 4 leunt immers heel dicht bij elkaar. De jongens uit Klasse 4 zullen ongetwijfeld wel hun handen vol hebben aan de snelle en superlichte Engelse Westfield Aerorace 210 die zijn intrede doet in de DSMEC. En uiteraard mogen we ook de Audi TT niet vergeten van BTS-Racing. Vorige wedstrijd draaide de familie Frans de snelste ronde in wedstrijd en zodoende kunnen ze de titelprotagonisten nog kostbare punten afpakken. Maar net als de Mazda RX7 in Klasse 3 is de Audi TT in Klasse 4 geen voorbeeld van fiabiliteit. Maar het is en blijft wel de snelste wagen in Klasse 4 met een uitstekend rijdersduo. En last but not least is er terug-van-weggeweest Herman Servranckx die vorig seizoen een stevige titelkandidaat was en gedurende vijf wedstrijden aan de leiding lag in de tussenstand. Tot hij van zijn sokkel werd gereden tijdens de afsluitende 10 Hours of Zolder.
Team Championship: RS Racing-Powercars met minieme voorsprong
Naast het kampioenschap per Klasse is er dit seizoen nog een Team Championship toegevoegd. Hier gaat het niet echt om de snelste wagen op de piste, maar om de meest regelmatige in zijn respectievelijke Klasse. Wie constant goed scoort in zijn Klasse maakt veel kans op een goede klassering in het Team Championship. Ook hier wordt aan het einde van het seizoen het minst goede resultaat in mindering gebracht.
Na vier wedstrijden staat RS Racing-Powercars aan de leiding met twee punten voorsprong op de BMW diesel van Recy Team dat op zijn beurt drie punten los staat van BRV Racing met Aerts/Vermeeren. Traxx Racing (Voet/Van den Broeck) en ProSpeed (Penders/Lamot) delen de vierde plaats met één puntje voorsprong op Saker Belgium. Ook G&R Motorsport (Van de Water/Van de Water) en EL Racing (Werckx/Werckx) blijven in de buurt. Ook hier wordt het onwaarschijnlijk spannend in de toekomst. Als we nu reeds een tussenstand opmaken rekening houdend met het schrapresultaat zien we zeven teams die gescheiden worden door amper vijf punten.