FIA GT: Wendlinger/Sharp winnen in Hongarije
Na de tweede serie pitstops rijdt Wendlinger weer aan de leiding, die het stuur van de Saleen weer heeft overgenomen van Ryan Sharp. In de slotfase loopt het niet van een leien dakje voor de Oostenrijker: “Eerst kreeg ik een benzine-alarm, daarna vielen de stuurbekrachtiging en de radio uit. Ik dacht al: ‘Dat is het dan’, maar na een paar ronden werkte alles opeens weer en kon ik de auto naar de finish brengen.” Wendlinger werd na 67 ronden als eerste afgevlagd en won voor Andrea Bertolini in de nummer 1-Maserati, die in de slotfase van de race nog de tweede plaats had overgenomen van Alex Pier Guidi in de zusterauto met nummer 33.

Xavier Maassen met de Corvette voor de Saleen van Lacko/Nilsson
Bandenproblemen voor Maassen
Xavier Maassen eindigde als vijfde en zei: “We hebben wel een goede race gereden. In de beginfase konden we uit de problemen blijven, maar we wisten dat het met de banden hier lastig zou worden. Ook in vergelijking met de andere Corvettes, want Hezemans en de Brazilianen hadden besloten om twee keer te wisselen, terwijl wij maar één keer wilden wisselen. Inderdaad werden de banden na 20, 25 ronden een hel stuk slechter. We hebben, denk ik, het maximale eruit gehaald. We staan nu vierde in het kampioenschap, dat wordt wel interessant, maar de Saleen is wel heel snel. Als je ziet dat Wendlinger één keer een botsing heeft en er nog een keer afgaat, en dan nog met 33 seconden wint, dan blijkt dat de ‘Balance of Performance’ nog niet helemaal optimaal functioneert.”

Mike Hezemans en Anthony Kumpen eindigden als zesde
Mike Hezemans werd één plaats achter Maassen als zesde geklasseerd en verklaarde: “Het was een mooie race. We hadden wel problemen met de banden, ondanks dat we drie nieuwe sets hadden, maar op dit soort banen hebben de auto’s met middenmotor gewoon een voordeel. Het is wel ongelooflijk hoe snel de Maserati ondanks 80 kilo aan boord nog is, daar snap ik helemaal niks van. In het kampioenschap staan we nu drie punten achter, maar we hebben voor de volgende race wel 40 kilo minder aan boord, dat scheelt.”
In de GT2-klasse ging de overwinning naar de Prospeed Competition-Porsche van Richard Westbrook en Emmanuel Collard. Het duo reed sterk naar voren, nadat ze van achteraan het veld moesten starten. De aanvankelijke pole in de klasse was geannuleerd, omdat de Porsche niet door de technische controle na de kwalificatie kwam. In de laatste ronde van de race wist Westbrook met een schitterende actie de leiding in de klasse van Gianmaria Bruni in de AF Corse-Ferrari over te nemen en vervolgens reed de Brit de overwinning naar huis.
Uitslag:
1. Wendlinger/Sharp, Oos/GBr, Saleen S7, 67r. in 2:00.17,422 (gem. 146,39 km/u)
2. Bertolini/Bartels, Ita/Dui, Maserati MC12, op 33,167
3. Pier Guidi/Bobbi, Ita, Maserati MC12, op 33,506
4. Bernoldi/Streit, Bra, Corvette Z06, op 33,987
5. Maassen/Biagi, Ned/Ita, Corvette Z06, op 37,885
6. Hezemans/Kumpen, Ned/Bel, Corvette Z06, op 52,835
7. Longin/Ruffier, Bel/Fra, Corvette Z06, op 1 ronde
8. Westbrook/Collard, GBr/Fra, Porsche 997 GT3 RS, op 2 ronden (1e GT2)
Stand na 5 van 8 races:
1. Bartels en Bertolini, 39 punten
2. Hezemans en Kumpen, 36
3. Wendlinger en Sharp, 20
4. Maassen, 19
8. Lemeret en Menten, 12