Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Ford

Formule Ford Festival: Britse top krijgt steeds meer te maken met Florie en Retera



Heat 2
In heat twee ontvouwde zich eenzelfde scenario als in de eerste heat. Duncan Tappy maakte een wereldstart mee en pakte een grote voorsprong op Dennis Retera. Die moest op zijn beurt Steve Roberts afhouden en zag de favoriet voor de eindoverwinning weglopen.

Na een paar ronden was de situatie echter genormaliseerd en begon Retera weg te lopen bij Roberts en was zijn tweede plek veilig. Tegelijkertijd liep de Nederlands en Benelux kampioen een klein beetje in op Tappy maar al gauw was duidelijk dat de twee Mygale coureurs even snel waren. Met niets te winnen of te verliezen begon Retera te consolideren om zijn banden en auto te sparen waardoor het gat wat groter werd. Op het eind van de race leek het opeens alsof Tappy zijn kruit had verschoten en begon de Geva Racing coureur weer in te lopen.
Het was echter niet genoeg en Retera bleef steken op 1,9 seconde achterstand, net als Florie een superprestatie.

Na afloop van de race was Retera mild tevreden: “Ik heb mijn race verloren in de eerste ronde. Een slechte start en een foutje in de hairpin zorgde ervoor dat Tappy weg kon lopen. Als ik er vlak achter had gezeten had het misschien anders gelopen maar dat is koffiedik kijken. Wat er toe doet is dat we zaterdag hebben overleefd en morgen het die Britten gewoon weer moeilijk gaan maken.”

De vierde Nederlander, Henk Vuik, had het heel erg druk in de tweede heat. Vuik zat vast in een groepje van 5 die op het scherpst van de strijd vochten en elke ronde kreeg hij dan ook kansen om aan te vallen terwijl hij tegelijkertijd moest verdedigen. Na 15 ronden belandde de groene Mygale op een 16e plek al was duidelijk dat er misschien meer in had gezeten.
Henk Vuik lijkt op dit moment regelrecht af te koersen op de Last Chance race, de ultra-korte sprint voor de laatste 8 plekken op de grid voor de finale.
Voordat we echter aan de finale gaan denken komen morgen vroeg de halve finales aan bod. Laten we hopen dat de Nederlandse toppers, Retera en Florie, morgen deze lijn kunnen voortzetten want dan is er alles mogelijk!

Top 10 Heat 2

1 Duncan Tappy GBR Mygale SJ04 15 ronden
2 Dennis Retera NED Mygale SJ05 + 1.988
3 Steve Roberts GBR Van Diemen RF04 + 6.573
4 Marc Murray RSA Mygale SJ01 + 10.534
5 Martin Kudzak SWE Van Diemen RF05 + 12.148
6 Steve Morris GBR Mygale SJ01 + 15.289
7 Mark Kamstrup DEN Van Diemen RF05 + 16.909
8 Benoit Perret FRA Mygale SJ01 + 16.948
9 Kenji Otaki JPN Van Diemen RF04 + 17.357
10 Nathan Carrati AUS Van Diemen RF03 + 19.433
16 Henk Vuik NED Mygale SJ01 + 26.371
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet