DSC: Bert van de Zweerde wint incidentvolle race op Zolder

Bij de start van de race was Pieter van Soelen goed weg. Gestart vanaf de derde positie ging Van Soelen voor de eerste bocht al voorbij aan Ferry Monster waardoor de BMW-coureur doorschoof naar de tweede positie. Achter de koplopers ging het fout in de Kanaalbocht. Hornsveld en Sijthof kwamen hier met elkaar in aanraking en spinden allebei van de baan af. Beiden konden wel hun weg vervolgen, zij het met een flinke achterstand op de rest van het veld.
Eugène Janssen had ook een goede start van de race. Hij ging meteen voorbij aan Milko Tas, die bovendien ook een plek moest afstaan aan Luc de Cock. Janssen kon zijn vierde positie echter niet lang vasthouden en moest al snel weer zijn meerdere erkennen aan zowel Tas als De Cock.

Daarna ging het fout voor Ferry Monster. In de eerste bocht hing namelijk in de derde ronde een gele vlag omdat de Lotus van het duo Van der Kooi/Verwoerdt in de grindbak was beland. Monster ging hierdoor van het gas en kon maar net voorkomen dat zijn auto grote schade opliep. “Ik zag de gele vlag hangen samen met een pijl dus ik ging van mijn gas af omdat ik dacht dat er iemand bij het uitkomen van de bocht stond. Mijn auto brak hierdoor echter uit en ik ging dwars de baan af. Ik raakte nog net de vangrail, maar kon mijn weg wel vervolgen. Mijn banden waren echter wel vies waardoor ik veel tijd verloor. Ik denk dat het me in totaal vijftien tot twintig seconden heeft gekost”, aldus Ferry Monster na afloop.
Ook Pieter van Soelen had geen probleemloze eerste stint. Liggend op een tweede positie verloor hij een plek aan Milko Tas en bovendien spinde Van Soelen in de chicane voor het rechte stuk omdat een andere deelnemer olie op die plek had gelekt.

Na de pitstops moest Bert van de Zweerde zijn eerste positie afstaan aan Pieter van Soelen, die minder lang hoefde stil te staan dan Van de Zweerde. Lang kon Van Soelen niet genieten van die eerste plek, want Van de Zweerde ging Van Soelen bij het uitkomen van de chicane voor de heuvel al snel voorbij. Het grootste voordeel van de pitstops had Eugène Janssen, die was opgeklommen naar de derde positie. Janssen deed hierna zijn uiterste best om deze positie vast te houden, maar maakte onder druk van Luc de Cock een cruciale fout. Bij het uitkomen van de Bianchibocht spinde Janssen namelijk en schoot ook Luc de Cock, die Janssen moest ontwijken, de banden in. Janssen kon nog wel zijn weg vervolgen, maar de safetycar moest de baan inkomen zodat de Lotus 2-Eleven GT4 van De Cock van de baan kon worden gehaald.