Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Toerwagen Diesel Cup

TDC: Paulien Zwart en Ruben van Doorn pakken eerste overwinning in Toerwagen Diesel Cup


480_start_0170

480_start_achter_0174

Vanuit een rollende start wist Den Boer zijn pole-position te verdedigen, maar voelde al gelijk de hete adem van het duo Wilschut/Euser in zijn nek. Terwijl de DB Motorsport-coureur druk doende was zijn belagers van het lijf te houden, werd er in de subtop een rondenlang gevecht voor de vierde plaats uitgevochten tussen equipe René & Ruud Steenmetz (VW Golf) en het tweetal Zwart/Van Doorn.

In de elfde ronde kwamen de equipes Steenmetz en Wilschut/Euser binnen in de pitstraat voor hun rijderwissel, maar volgens het reglement van de Toerwagen Diesel Cup mag de pitstop in de wedstrijd over 50 minuten pas vanaf de 25e minuut ingelast worden. De beide equipes kregen voor dit ‘delict’ een straf opgelegd van niet minder dan 150 strafseconden. Deze tijdstraf werd pas in de einduitslag opgeteld, waardoor het duo Wilschut/Euser als eerste de finishvlag zag, maar slechts als veertiende (!) werd geklasseerd. Vader en zoon Steenmetz eindigden als vijftiende.

480_botsing_bmw_254
Foto: Erik Allis

480_spin_bmw_tdc_0178

Den Boer profiteerde van de uitgedeelde tijdstraffen en kreeg de leiding van de wedstrijd in zijn schoot geworpen. In zijn kielzog was inmiddels het duo Van Doorn/Zwart gekropen die het de regerend Formido Swift Cup-kampioen nog lastig maakte. Twee ronden voor het einde weet Zwart te profiteren van de slijtageslag bij Den Boer door de leiding over te nemen en tot het vallen van de vlag bij hem vandaan te lopen. “Soms moet je een beetje geluk hebben”, vertelde Zwart na haar eerste overwinning in de Toerwagen Diesel Cup. “Het was een beetje verwarrend, want de communicatie aan boord werkte niet helemaal goed; ik dacht dat ik derde lag, maar was in feite in gevecht om de overwinning. Ik kon goede tijden blijven rijden en op een gegeven moment vond ik een gaatje om er bij Den Boer langs te komen. Het is een tijd geleden dat ik op de hoogste trede van het podium stond!”

Den Boer kon daarna nog weinig uithalen om de eerste plaats terug te pakken, het beste van zijn banden was inmiddels verbruikt. “Door het gewicht van de auto krijgen de banden al wat te verduren, maar dankzij de hoge temperatuur (24 graden Celsius, red.) en felle gevechten hadden ze het extra zwaar. Na een klein foutje van mij in de Bocht Zonder Naam kon Paulien Zwart er langs en liep ze gelijk weg. Maar met twee podiumplaatsen dit weekend, doe ik prima zaken voor het kampioenschap.”

480_baarsroeleveld-pinksteren
Foto: Matthé IJzerman

Problemen voor Volvo C30
Problemen waren er, net als afgelopen zaterdag, ook nu weer voor de enige Volvo C30 D5 in het veld. Na zijn verplichte pitstop pakte Marcel Roeleveld de leiding in de wedstrijd, maar kon niet lang van de koppositie genieten. Hij moest vanwege een technisch defect zijn witte bolide al in dezelfde ronde weer naar binnen sturen. Na het toen nog even geprobeerd te hebben, strandde het weekend van Roeleveld niet veel later alsnog in de pitstraat.

Druiven zijn zuur voor Wilschut
De druiven waren zuur voor Euser en met name teamgenoot Wilschut, want nadat zij door een tijdstraf van de eerste naar de veertiende plek in de uitslag terugviel, verloor laatstgenoemde ook kostbare punten voor het kampioenschap, dat hij zonder de tijdstraf nu had aangevoerd. “Het team had de reglementen niet helemaal goed gelezen, waardoor we vijf minuten te vroeg naar binnen kwamen”, legde Wilschut uit. “Dit is erg jammer, want dit kost me naast een mooie overwinning ook nog eens kostbare punten in het kampioenschap.”

De volgende wedstrijden in de Toerwagen Diesel Cup worden 4 en 5 juli a.s. verreden tijdens het Formido Race-festival op TT Circuit Assen.

480_zand_0194

480_zand2_0195

Uitslag Toerwagen Diesel Cup Race 2:
1. Equipe Van Doorn/Zwart, 23 ronden in 50 minuten 19,229 (118,116 km/u),
2. Equipe Jeroen den Boer, op 2,662 seconden
3. Equipe Morien/De Groot, op 8,796
4. Equipe Nooren/Albers, op 18,447
5. Equipe Frankenhout/Charles, op 19,673
6. Equipe Sluiter/Van Leen, op 19,833
7. Equipe Oosterman/Slaghekke, op 21,077
8. Equipe Andries/Luyckx, op 25,367
9. Equipe Luc Braams/Verschuur, op 33,833
10. Equipe Van Dam/A. Dekker, op 45,043
11. Equipe Huisman, op 1:17,091
12. Equipe Köhler/Dik, op 1:17.143
13. Equipe Stox/L’ortye, op 2:25,521
14. Equipe Wilschut/Euser, op 2:25,846
15. Equipe Steenmetz, op 2:38,380,
16. Equipe Pastorelli/Kok, op 1 ronde,
17. Equipe Van Oranje/Beusekom, op 4 ronden,
18. Equipe Lisette Braams/Uljee, op 4 ronden.

Niet geklasseerd:
Marcel Roeleveld, op 7 ronden,
Cornelissen/Van Os, op 18 ronden,
Geert Smeijsters, op 21 ronden.

480_tdc_achter_0219
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet