Formule 1: Ook Renault 'heroverweegt' deelname F1 voor 2010

Het zijn geen plezierige dagen voor FIA-president Max Mosley. Amper een week na de dood van zijn oudste zoon, groeit het aantal Formule 1-teams dat dreigt volgend jaar niet meer aan de F1 deel te nemen. Na Ferrari, Toyota en Red Bull zegt ook Renault haar deelname voor 2010 te heroverwegen.
Tekst: Marc Kok
Het probleem is het door de FIA opgelegde budgetplafond van 45 miljoen euro dat vanaf 2010 van kracht moet worden. De F1-teams, verenigd in de FOTA, vinden dat de FIA teveel op eigen houtje beslist en de renstallen te weinig bij de ingrijpende besluitvorming (zoals over de budgetlimieten) heeft betrokken. Bovendien dreigt er een Formule 1-seizoen met twee verschillende regelgevingen te ontstaan, omdat teams die zich wel aan de budgetregels houden technische voordelen krijgen ten opzichte van de overige stallen. Twee verschillende kampioenschappen in één willen veel F1-teams absoluut niet.
Frustraties
Renault, dat in tweevoudig F1-wereldkampioen Fernando Alonso en de Braziliaan Nelsinho Piquet haar rijders kent, zegt in een officieel statement dat het gefrustreerd is dat de FIA constructieve voorstellen van de FOTA, inclusief een progressief kostenreductieplan tussen 2009 en 2012, niet serieus heeft genomen. "Terwijl de FOTA dit alternatieve budgetplan heel zorgvuldig heeft opgesteld. Vervolgens zijn we compleet genegeerd zonder dat de FIA op welke manier dan ook de teams heeft geconsulteerd.’’
‘Gedwongen’ terugtrekking?
Bernhard Rey, de president van het Renault F1 team zegt: "Renault heeft altijd gesteld dat Formule 1 de absolute top is op het gebeid van autosport en dat het het perfecte podium is om op technisch gebied uit te blinken. We blijven in principe gecommitteerd aan de sport. Hoewel we niet kunnen deelnemen aan een kampioenschap waarbij er twee verschillende regelgevingen zijn. Als dat gebeurt, worden we gedwongen om ons voor het seizoen 2010 terug te trekken.’’