Formule 1: Brawn GP slaat dubbelslag in Spanje
Pitstops brengen weinig veranderingen
Het is Jenson Button die als eerste uit kop de pits induikt voor nieuw rubber en benzine. Sebastian Vettel en Felipe Massa doen dat even later tegelijkertijd. Bij terugkomst op de baan is het echter nog steeds de jonge Duitser die tegen de nieuwe ‘dubbele diffuser’ onder de achterzijde van de Ferrari aankijkt. Nico Rosberg, Nick Heidfeld en Lewis Hamilton rijden langer door dan het merendeel van hun concurrenten. Het brengt Rosberg niet echt veel meer dan dat hij had, als hij halverwege de race als zevende rondrijd. Nick Heidfeld en Lewis Hamilton stellen hun stop uit tot bijna halverwege de race. Ze liggen hiermee halverwege de race op de posities acht en tien, met Kazuki Nakajima tussen beiden.
Meester-strateeg speelt zijn spel
Na de eerste serie pitstops begint Rubens Barrichello gehoor te geven aan de wens van teamgenoot Button, wanneer hij ronde na ronde bijna een volle seconde uitloopt. Al snel blijkt de reden hiervan aan de pitmuur te liggen. Of beter gezegd, de reden heet teambaas Ross Brawn. De Engelsman die een uitmuntende reputatie heeft als het gaat om het lezen van een race, heeft zijn raceleidende auto op een driestopsstrategie gezet. Na 18 rondjes sinds zijn eerste pitstop en twaalf gewonnen seconden op Button maakt Barrichello al zijn tweede pitstop Of het zijn vruchten af gaat werpen is echter alles behalve zeker, als de Braziliaan terugkomt op het circuit op positie vier achter Felipe Massa en Sebastian Vettel. Massa en Vettel die al heel de race bij elkaar rijden en waarbij eerstgenoemde laat zien dat zijn roemruchtige Italiaanse team eindelijk de weg naar voren weer voorzichtig heeft ingeslagen.
Wereldkampioen kleurloos
Lewis Hamilton rijdt dit seizoen zijn alles behalve winnende wapen dikwijls in de punten, waarmee hij toch zijn klasse laat zien. Alleen is het deze race lastiger om de klasse van de jonge Engelsman te ontdekken. Hij rijdt een kleurloze race in het middenveld met een gat voor zich en achter zich.
Vettel en Massa laten elkaar niet gaan
Op tweederde van de wedstrijd begint de tweede serie pitstops. Felipe Massa en Sebastian Vettel gaan wederom tegelijk naar hun teams en wederom blijft de volgorde in het voordeel van eerstgenoemde. Fernando Alonso maakt zijn pitstop vanaf plek zes en komt terug op de baan vlak voor Lewis Hamilton die problemen heeft met zijn banden. Op zijn koude banden verdedigt de Spanjaard zijn voormalig teamgenoot in de eerste bocht door zijn auto iets naar buiten te laten lopen, waarmee hij Hamilton de pas afsnijdt. De Spanjaarden op de tribune vinden het prachtig om te zien. Begrijpelijk, want het is zo’n beetje het meest enerverende dat het midden van deze race qua actie te bieden heeft.