Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Pole voor Peugeot op Spa

De beide fabrieks Peugeots bevestigde op Spa in hun tweede uitje na Sebring hun favoreitenrol. De Peugeot van de combinatie Minassian/Simon Pagenad/Christian Klein pakte met 2.01.056 de pole. Slechts 0.00.026 seconden sneller dan de tweede Peugeot van Alexander Wurz.

Tekst en Foto’s Willem J. Staat

peugeot_pole
Simon Pagenaud pakte de pole voor Peugeot.

Peugeot bevestigt favorietenrol
Voor hun plaatsen op de eerste startrij hadden de Peugeot 908 HDI Fap’s maar één vliegende ronde nodig en dat was voldoende. De Lola Aston Martin van Harold Primat, Miguel Ramos en Darren Turner kwalificeerde zich met 2.02.488 als derde. Hun teamgenoten Jan Charouz/Tomas Enge/Stefan Mücke waren minder fortuinlijk. Hun Peugeot spinde aan het begin van de sessie in La Source. Ondanks de hulp van de marshall kon men de Lola Aston Martin niet meer aan de praat krijgen en moest de training met code rood onderbroken worden. Dat was eveneens het geval in het GT segment waardoor de kwalificaties enigszins vertraagd werden De Peugeots en de Lola Aston Martin bleven daarna binnen. Zij hadden hun tijd op exact het juiste moment gezet.

spin
De 007 Lola Aston Martin moet als laatste vertrekken.


De Oreca AIM van Bruno Senna/Stephane Ortelli kwalificeerde zich als vierde. De beide Kolles Audi R10 TDI;s kwalificeerden zich als negende en elfde, waarbij de combinatie Karthikeyab/Meyruch.Zwolsman zich in de Top 10 nestelde.

danny_watts
Danny Watts schrikt van een plotselinge rode vlag.

In de LMP2 klasse ging de pole naar de Essex Porsche van Casper Elgard/Emmanuel Collard/ Kristian Poulsen. In de LMGT1 categorie kwalificeerde de Aston Martin DBR 9 vanLichtenhofer/Gruber/Müller zich als eerste voor de Lamborghini van Kox/Salaquarda/Janis. In GT was de pole weggelegd voor de Porsche van Marc Lieb Richard/Horst Felbermayr. De Spyker C8 L:aviolette van Tom Coronel/Peter Dumbreck kwalificeerde zich als negende in het sterke LMGT2 veld.

kolles_audi
Snelste Kollesman, Narain Karthikeyan.

Kwalificatie
1. Minassian/Pangenaud/Klien Peugeot 908 HDi FAP 2.01.056
2. Gene/Wurz/D. Brabham Peugeot 908 HDI Fap 2.01.082
3.Primat/Ramos/Turner Lola Aston Martin 2.02.488
4. Ortelli/Senna B. Oreca AIM 2.02. 570
5, Bouillon/Tinseau Pescarolo Judd 2.02.674
6. Bellichi/Fássler/Prost Lola Aston Martin 2.03.022
7. Smith G./Kerr. R./Tomlinson Ginetta Zytek 2.03.598
8. Jouanny/Barbosa Pescarolo Judd 2.04.390
9. Kartikeyan/Meyrick/Zwolsman Audi R10 TDI 2.04.476
10. Ragues/Mailleux Oreca Judd 2.04.614. (allen LMP1)



Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet