Derde plaats algemeen voor Madeno Racing rijder Mikko Heino in European Alfa Challenge:
Leo van der Made doet verslag van de eerste race. “Een goede start bracht Magalhaes na de eerste bocht aan de leiding, terwijl de als laatste gestarte Heino binnen twee ronden al op een zesde plaats reed. In het meer dan heftige strijdgewoel tijdens die beginfase viel José terug naar een vijfde plek en kwam daarmee precies voor Mikko te rijden. Zeker nadat de mannen aan kop het elkaar steeds moeilijker maakten en deels uitvielen (Chacon belandde buiten de baan en bij Campani brak een aandrijfas-red.) zag het er voor Mikko heel goed uit. Hij reed toen als derde. Maar ook bij hem brak in de allerlaatste ronde de aandrijfas. Waardoor anderen hem weer konden pakken. Dat verklaart waarom Jose Joao Magalhaes als vierde eindigde en Mikko zich ondanks zijn pech nog als zevende klasseerde. Hij bleef daarmee Willy Welles net voor. Die werd achtste”.
Op dat moment was ook het kampioenschap beslist in het voordeel van de Ier Eoin Murray, die deze race als tweede eindigde achter Massimiliano Fantini.
De tweede race, ook over 13 ronden, werd op zondagmorgen verreden. Van der Made: “Eigenlijk was dit een beetje saaie race. Chacon kon bij de start een gaatje slaan en wist zich in de rug gedekt door Luis Villamil. Daardoor werd het voor de volgers moeilijk om aan de leiding te komen. Dat verklaart ook waarom er voor Magalhaes niet meer in zat dan een vierde plaats, terwijl Mikko wist dat zijn vijfde plaats voldoende was voor een derde plek in het kampioenschap. Willy viel deze race voortijdig uit. Zeker voor Mikko had er meer in dit kampioenschap gezeten. Hij is snel, clever, weet redelijk buiten de schade te blijven, maar verspeelde veel kostbare punten op Monza. Toegegeven, het was een race-ongeluk, maar als je de zaken nu nog eens analyseert hadden we daar net wat meer punten moeten pakken om nu beter uit te komen. Maar ook dat hoort bij autosport. Alles overziend kunnen we als Madeno Team tevreden zijn. We hebben vaak aangetoond met de snelsten mee te kunnen en dat hebben velen gezien. Over de toekomst kunnen wij nog niet al te veel kwijt. Veel zal afhangen van de plannen die Alfa gaat ontwikkelen voor een mogelijk nieuw Europees kampioenschap in 2006. Het is vrijwel zeker dat we dan niet meer met de 147 GTA rijden, maar daar is nog niets concreets over bekend. We moeten dus even pas op de plaats maken en afwachten waar ons ‘huismerk’ komend seizoen mee komt. Wij zijn er klaar voor!”, besluit Leo van der Made van Madeno Racing zijn verslag.
Uitslag races European Alfa Challenge Valencia
RACE 1:
1.Massimiliano Fantini (It.) 13 ronden in 23.58.388;
2 en kampioen Eoin Murray (Ier) op 2.392;
3. Luis Villamil (Sp) op 6.492;
4. Jose Joao Magalhaes (Port) op 8.215;
5. Alessandro Chacon (Sp.) op 13.584 ;
6. Alessandro Bonacini (It) op 17.437 ;
7. Mikko Heino (Fin) op 22.700;
8. Willy Welles (Ned) op 24.763.
RACE 2:
1. Alessandro Chacon (Sp.) 13 ronden in 23.39.383;
2. Luis Villamil (Sp) op 0.581;
3. Maurizio Campani (It) op 1.390;
4. Jose Joao Magalhaes (Port) op 3.458;
5. Mikko Heino (Fin) op 5.254
6. Massimiliano Fantini op 15.915;
uitgevallen: Willy Welles (Ned).