IRL: Stopt Tony George met Indycar? Deadline 1 januari 2013!
Jubileum moet Indycar in de kaart spelen
De grillige en gewiekste Tony George heeft voor de komende jaren een marketingstrategie uitgedokterd waarbij de komende drie jaar het honderdjarige bestaan van Indianapolis en Indycar centraal staat. Deze strategie moet de komende jaren zijn vruchten af gaan werpen. Marketing goeroe Zak Brown is ervan overtuigd dat de IRL in 2013 over een hoofdsponsor beschikt en dat George zich dan niet meer in de rode cijfers bevindt.
%20Willem%20J%20Staat/kevin_kalkhoven.jpg)
Privé-vermogen
Het is een bekend feit dat George uit het privé-vermogen van de familie Hulman (de familietak van moeders kant) nogal wat in de IRL geïnvesteerd heeft. Sinds de Grote Recessie in de twintiger jaren is men in de VS nog nooit in zo’n economisch neergaande spiraal als nu beland. Voormalig Champcarworldseries-eigenaar Kevin Kalkhoven (zie foto) moest vorig jaar voor Tony George een diepe knieval maken. In de hoogtijdagen van het Champcar/IRL-conflict opperde hij “dat hij Champcar voor de rest van zijn leven kon blijven betalen.” De grillige George kreeg aartsrivaal Kevin Kalkhoven op de knieën.
Haalt Indycar 2014?
Door de huidige economische malaise zou George wel eens een knieval moeten doen. De Indy 500, Brickyard 400 en MotoGP leveren een behoorlijke som geld op, maar onvoldoende om de IRL in stand te houden. Indien George in 2013 de stekker uit de IRL trekt, dan zullen Bernie Ecclestone en consorten waarschijnlijk zeer geïnteresseerd zijn om de zaak over te nemen. Zij hebben er alle belang bij om over mondiale macht in de eenzitterwereld te beschikken. Evenals Kevin Kalkhoven blijkt Tony George toch geen filantroop te zijn. Orson Welles schreef ooit “Haalt de wereld 1984?” Met deze wetenschap kunnen wij de vraag stellen haalt Indycar 2014?