Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

DSC: Supercars varen uit naar het Engelse Rockingham


dsc_voorbeschouwing2009_7

In de Supersport I-divisie is het aan de concurrentie om Henk Thuis van weer een overwinning af te houden. Thuis, in de autosport ook bekend om zijn Intrax-schokdempers, won de eerste twee races op Spa en is de te kloppen man in deze divisie. Toch wijst alles erop dat Thuis het dit seizoen niet makkelijk gaat krijgen. Zo ondervond de Porsche-coureur op Spa sterke concurrentie van het nieuwe duo Köhler/Haanne, die eveneens met een Porsche 997 GT3 aantreden. Tevens mag er veel verwacht worden van de Mégane Trophy’s, die allen op Spa nog veel technische mankementen vertoonden. Als het Jochen Habets, het duo Wijnen/Dubois en Erol Ertan komend weekend lukt om de auto’s heel te houden dan zijn ook zij een serieuze kanshebber voor een overwinning in Rockingham. Gevaarlijke outsider is de Engelsman Martin Webb, die op Spa het tempo van de concurrentie goed kon bijhouden.

dsc_supersport2

In de Supersport II-divisie was JR Motorsport op Spa Francorchamps duidelijk te sterk voor de concurrentie. Titelhouder Pieter van Soelen was evenals het afgelopen jaar constant voorin te vinden maar ondervond tijdens de eerste races van dit seizoen stevige concurrentie van zijn teamgenoot Bert van der Zweerde.Van der Zweerde leidt op dit moment dan ook het kampioenschap in deze divisie, maar Van Soelen kennende kan dat na dit weekend zomaar veranderd zijn. Achter beide JR-coureurs is de concurrentie groot tussen onder andere de gebroeders Monster in de Seat Leon SuperCopa en het snelle duo Herber Tas in de Saker GT. Daarnaast zijn er een aantal deelnemers die veel potentie toonden tijdens de eerste races op Spa. We noemen hierbij onder andere Luc de Cock met de Lotus 2-Eleven GT4, het duo Van der Voort/Claassen in de BMW 1-serie GTR en nieuwkomer Luco Hornsveld in de Seat Leon SuperCopa, die overigens vanaf komend weekend ondersteund wordt door het ervaren team van Brax Racing.

In de Sport-divisie waren het Nik de Jong en Koen Bogaerts die met een BMW E36 M3 van JR Motorsport voorin te vinden waren. Het duo, dat de afgelopen seizoenen met een Porsche 996 GT3 in het middenveld van de Supersport I-divisie, had nog moeite om na de races de weg naar het podium te vinden maar was tijdens de races oppermachtig. De concurrentie zit echter niet stil en De Jong en Bogaerts mogen dan ook concurrentie verwachten uit de hoek van onder andere Braspenning Racing en Downforce Motorsport. De Dutch Supercar Challenge rijdt komend weekend in totaal vier wedstrijden waarbij de deelnemers in twee startvelden worden verdeeld. Zo vormen de GT- en Supersport I-divisie een startveld en vormen de Supersport II- en Sport-divisie het andere startveld. Naast de DSC komen ook de Britcar en de TVR Challenge in actie op Rockingham. Actie genoeg dus in Engeland.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet