Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Regenkoning Vettel leidt dubbelzege Red Bull in


Buemi en Massa gaan goed
Twee mannen zijn in deze openingsfase aan een opmars binnen. Felipe Massa was vorig jaar het lachertje tijdens regenraces, maar hij gaat nu als een speer en is inmiddels opgerukt naar de zesde stek. Daar zit hij achter de indrukwekkende Buemi. De debutant rijdt alsof hij al jaren deel uitmaakt van dit wereldje een van de snelste rondetijden van het veld. De keerzijde van de medaille ziet Jarno Trulli; de Italiaan mocht als zesde van start, maar valt als een baksteen terug.

Red Bulls als eerste
In ronde 14 is Mark Webber de eerste die een pitstop moet maken, een ronde later gevolgd door leider in de wedstrijd Vettel. Hij heeft inmiddels wel al een dusdanige voorsprong opgebouwd dat hij als derde achter de beide Brawns weer de baan opkomt. Webber moest ook Buemi en Massa nog voor zich laten.

kubica

Kubica probeert op te stijgen

De problemen van Jarno Trulli worden groter en groter, hij heeft alle moeite om de auto op de baan te houden. Robert Kubica komt met veel hogere snelheid aan de staart van de Italiaan en de Pool schat de situatie verkeerd in. Hij rijdt zijn BMW op de achterkant van Trulli en vliegt er overheen. De schade bij Trulli is groot, hij heeft geen achtervleugel meer en kan met moeite nog de garage opzoeken. Kubica heeft verrassenderwijs weinig schade van zijn kleine lancering, hij behoeft slechts een nieuwe neus en kan gewoon door.

trulli_vleugellam

Door de vele schade die Kubica en Trulli op de baan gooien, gooit de wedstrijdleiding de safetycar weer op de baan. De leiders van Brawn GP liggen nog op een gunstig punt op de baan en kunnen nog snel hun stop maken. Het is teamwork van Brawn GP om de auto’s snel achter mekaar af te tanken, Button valt terug naar p2 achter Vettel, Barrichello valt terug naar de zesde stek, achter de niet gestopte Räikkönen en Hamilton.

Felipe Massa verliest achter de safetycar plotseling alle snelheid en moet zijn Ferrari aan de kant van de baan parkeren. Na drie races dus nog steeds geen punten voor de bijna-wereldkampioen van vorig jaar.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet