Racing Shows: Genieten op Techno Classica Essen

Tja, zelfs dit geldt tegenwoordig al als historie, want de Audi R10 TDI is inmiddels opgevolgd door de R15 TDI. Audi, dat dit jaar het honderdjarig bestaan viert, toont in Essen de eerste diesel-sportwagen die ooit Le Mans won.

De Audi quattro S1 "Pikes Peak", waarmee Walter Röhrl in recordtijd de beroemde berg in de Amerikaanse staat Colorado bedwong.

En tenslotte de Audi Type C "Alpensieger" uit 1912, waarmee Audi drie maal op rij de destijds populaire "Österreichische Alpenfahrt" won, een meerdaagse wegwedstrijd over een afstand van zo'n vijfduizend kilometer. Aan deze auto, overigens niet de originele wedstrijdauto van die tijd, maar wel precies zo één, heeft uw verslaggever goede herinneringen: in 2004 maakte ik met deze auto samen met fotograaf Raymond de Haan in Kitzbühel in Tirol een reportage voor "Audi Magazine".

Vanwege de lage stand van de Britse Pond wagen Britse handelaren ook de oversteek naar het continent, nu Europeanen graag Britse auto's willen kopen. Zo ook coureur en handelaar Gregor Fisken, die na zijn debuut op Rétromobile eerder dit jaar nu voor het eerst ook met een aantal auto's op de Techno Classica staat. Hier de Porsche 911 S/RSR van Earl Rowe/Tim Selby, waarmee het duo in 1972 aan de 12 Uur van Sebring deelnam en als zevende algemeen en tweede in de klasse eindigde. Komt u bekend voor? Dat kan: de Porsche sierde de cover van het februari-nummer van het onvolprezen Britse maandblad "Motor Sport".

Aan modellen, folders, boeken en andere automobilia geen gebrek. Het belangrijkste nieuws op boekengebied was ongetwijfeld het verschijnen van de lang verwachte Engelstalige versie van het boek over de gebroeders Ricardo en Pedro Rodriguez van de Mexicaanse journalist Carlos Jálife. De Spaanse uitgave is er al een paar jaar, de Engelstalige versie is uitgegeven bij David Bull en op een aantal punten herzien. Het resultaat is zonder meer indrukwekkend: naar verluidt staan er 4000 foto's in!