Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Vanaf 2010 maximum teambudget van 30 miljoen pond

max_mosley

Naast een nieuw puntensysteem voor het komende F1-seizoen, heeft de FIA vandaag ook een belangrijke regelwijziging voor 2010 aangenomen: vanaf volgend jaar krijgen alle Formule 1-teams een maximum seizoensbudget van 30 miljoen Engelse ponden tot hun beschikking. Dat bedrag is inclusief de salarissen van de coureurs. Formaties die de begroting willen overschrijden, krijgen technische beperkingen opgelegd.

Tekst: Marc Kok

Met de flinke kostenbesparing moet de F1 in de economische moeilijke tijden zien te overleven. Bovendien dient het de races spannender te maken en het verschil tussen de kapitaalkrachtige en 'arme' renstallen te verkleinen. FIA-baas Max Mosley denkt niet dat de kostenbeperking een slechte invloed zal hebben op het technische of sportieve gedeelte van de Formule 1. "Deze nieuwe kostenregel zal de monteurs en de teams inspireren tot een slimme wijze van engineering’’, zei Mosley vandaag. "Succes zal worden behaald door de teams met de beste ideeën, niet alleen door de renstallen met het meeste geld.’’

Technische beperkingen
Teams die het budget te boven willen gaan, krijgen groen licht. Zij worden daarvoor echter wel op technisch vlak gestraft. Zij zullen beperkt worden op het gebied van aërodynamica en de motorenontwikkeling. "Racen moet onvoorspelbaar zijn. Hopelijk kunnen we dat bewerkstelligen met de regeling voor het nieuwe maximumbudget’’, aldus Max Mosley.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet