Driemaal recht is scheepsrecht: Clio Cup-kampioen Allard Kalff gaat uit zijn dak (lang)

Tweede race, maar nu echt!
Opmerkelijk bij de tweede race was de derde startpositie van Willy Welles. Een directe verklaring had hij er niet voor, maar leuk vond hij het wel. Na de problemen in de twee eerder afgevlagde races ging hij nu lekker en de rondetijd bewees dat ook.
Voor hem kon het bij de start dan ook niet meer niet kapot. Hij stond naast Allard Kalff en achter Mike Verschuur en Dillon Koster. Twee opwarmronden gingen ook dit keer de 12 ronden tellende race vooraf. Verschuur was als beste weg en nam de leiding voor Dillon Koster en Allard Kalff. Willy Welles moest in die eerste ronde in velen zijn meerdere erkennen en kwam bij de eerste doorkomst als tiende voorbij. Ronde twee zette Dillon Koster zijn aanval op de jonge koploper in, maar kwam er niet langs. Bertus Sanders viel in die ronde de nodige plaatsen terug door technische problemen. Kalff probeert verwoed buiten de strijd te blijven om zo safe and sound naar de finish te rijden, maar aan zijn achterzijde meldde zich Berend Gesman. En ook Marc Koster was met een enorme opmars bezig. Zijn 15e startplaats had hij inmiddels verruild voor een achtste plaats. Frank Wildschut kreeg een stop and go penalty voor te vroeg starten, terwijl Kalff met het oog op zijn titel Gesman voor liet gaan. Marc Koster was vol op stoom en schoof nog een plaats naar voren.
Op een derde van de race-afstand voerde Verschuur het veld nog steed aan, maar kreeg geen moment rust door de stevig aandringende Dillon Koster. Marc Koster had inmiddels een ‘doel’ in Oscar Middeldorp gevonden.

En nadat eerst Silvester van Heijningen een keer in het rond ging, veroorzaakte even later Henny Schipper meer ellende. Hij verloor al zijn olie, nadat zijn carterpan op de curbstone was opengesneden.



En dat precies bij het opgaan van de Hunzerug. Als eerste ging Cees van Oord bijna onderuit en dat bekrachtigde het besluit van de wedstrijdleiding om de Safety Car in te zetten om de OCA-mensen kans te geven de baan veilig te reinigen.

Spanning terug
Daarmee keerde ook de spanning terug in de race. Iedereen sloot immers weer aan.
Drie ronden lang reed het veld op aangepaste snelheid achter de Safety Car om daarna nog drie ronden te op racesnelheid te strijden. Mike Verschuur deed dat heel slim en profiteerde optimaal. De posities aan de kop bleven onveranderd. Maar Kalff had het even lastig omdat hij weer tussen allerlei kemphanen kwam te zitten. En dat terwijl hij buiten die gevechten wilde blijven zonder al teveel plaatsen te verliezen. Juist toen kreeg Gesman een officiële waarschuwing voor zijn rijgedrag. Hij deed het dus wat rustiger aan en verloor zelfs plaatsen aan Kalff en Sanders. Marc Koster was inmiddels een plaats opgeklommen ten koste van Oscar Middeldorp.