Div: Voorbeschouwing Trophy of the Dunes 2004
Roy Monden is dit seizoen de Michael Schumacher van de Vege Series.
Champion du Monde(n)
Roy Monden is met een geweldig seizoen bezig. De net 19-jarige coureur won vijf van de zeven verreden races in de VEGE Series en voert daarmee het tussenklassement aan. Monden mag echter niet te vroeg juichen. Inclusief de dubbele race tijdens de Trophy of the Dunes staan er nog vijf wedstrijden op het programma. In het laatste weekeinde van september rijdt de VEGE Series een dubbele race op Spa-Francorchamps, waarna de finale plaatsvindt tijdens de Finaleraces (17 oktober op Circuit Park Zandvoort). Er zijn genoeg kanshebbers op de zeges tijdens de dubbele race. René Zwikker staat tweede in de tussenstand, maar wacht nog steeds op zijn eerste overwinning dit seizoen. Andere kanshebbers zijn Theo Stor, Leo Kemmer en Peter Furth.
Cor Euser 25 jaar na dato
In 1980 maakte ene Cor Euser zijn debuut in de autorensport. Euser, destijds bekend als 'de slager uit Oss', slachtte zijn tegenstanders direct af. In de Formule Ford won hij in zijn eerste seizoen meteen de nationale titel en het Benelux-kampioenschap. Inmiddels is Euser met zijn 25e seizoen bezig en kan hij terugblikken op een zeer, zeer indrukwekkende carriëre.

'De slager uit Oss' gaat al 25 jaar voor niets anders dan de overwinning. Tijdens de Trophy of the Dunes maakt Euser eenmalig zijn rentree in de Van Uitert Formule Ford. Hij bestuurt een Mygale van Geva Racing. Euser beseft dat hij even zal moeten wennen aan de ranke, lichte auto. "Normaal bestuur ik een Marcos en dat is even iets anders. Bovendien reed ik in 1991 voor het laatst een race in een formuleauto. Dat was met een Indycar." Euser is natuurlijk niet van plan om als veldvulling mee te rijden. We zijn heel benieuwd hoe ver hij komt. Reken op een podiumplaats.
Spannende strijd
Het afgelopen weekeinde reed de Van Uitert Formule Ford een dubbele race op Spa-Francorchamps. Deze races tellen uitsluitend mee voor de Benelux-kampioenschappen. Helmert Jan van der Slik eindigde twee keer voor zijn grote rivaal Michel Florie en eiste daarmee de leiding in de tussenstand van het Benelux-kampioenschap op. De beide kemphanen begonnen immers met een gelijk puntenaantal aan het raceweekeinde. In de strijd om het NK in de A-klasse voert Florie het klassement aan, slechts drie puntjes voor Van der Slik. Met in totaal nog drie races te gaan (twee tijdens de Trophy of the Dunes, gevolgd door de finale tijdens de Finaleraces) is alles nog mogelijk.
Michel Florie en Helmert-Jan van der Slik gaan samen uitmaken wie zich dit seizoen kampioen mag noemen.
Voortijdig kampioen?
De pas 18-jarige Dennis Retera behield zijn eerste plaats in het tussenklassement van het Benelux-kampioenschap First Division. Hij eindigde, net als Marijn van Kalmthout, als eerste en als tweede in de dubbele wedstrijd. In het NK had hij al een voorsprong van 21 punten opgebouwd. Als de jonge coureur uitkomend voor het Van Uitert Ford Junior Team de Trophy of the Dunes een beetje fatsoenlijk doorkomt, is de kans groot dat hij de strijd om de beide titels al voortijdig beslist. Aan de andere kant: Eén misstapje en Marijn van Kalmthout heeft zijn achterstand in de beide klassementen goedgemaakt.