Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Mike Ashley maakt verwachtingen waar


topeka_head
Jim Head met zijn Toyota Solara

Problemen
Head bereikte de eindstrijd mede doordat Robert Hight in de halve finale zijn Ford Mustang op de startlijn stilzette. In zijn gewonnen kwartfinale tegen Scott Kalitta explodeerde op de finishlijn de motor van de Ford Mustang. In een vlammenzee en zonder zicht schampte Hight zowel de linker als de rechter muur om uiteindelijk in de grindbak tot stilstand te komen. Hight mankeerde niets maar het volledige team van Force was ervoor nodig om de Ford Mustang weer voor de halve finale aan de start te laten verschijnen. Omdat het chassis echter ook niet volledig onbeschadigd uit de crash was gekomen en het reglementair verboden is om dit tijdens de eliminaties te vervangen, zette Hight zijn Mustang na de burn out van de halve finale aan de kant. Het team van Force wilde echter niet de kans laten lopen om de punten voor een gewonnen halve finale op te kunnen eisen voor het geval Head voor de start al in de problemen zou zijn gekomen. Ron Capps, leider in de tussenstand van het kampioenschap, wist zich in Topeka niet voor de eliminaties te kwalificeren waardoor Hight met zijn halve finaleplaats Capps nu dicht genaderd is.

topeka_bernstein_00
Brandon Bernstein

Drie uit vier
In de Top Fuel-klasse is Brandon Bernstein aan een sterke serie bezig. Van de laatste vier wedstrijden heeft de Budweiser-rijder er nu drie gewonnen. Met runs van in de 4,5 seconden was Bernstein te snel voor Hillary Will en Whit Bazemore om vervolgens in de halve finale regerend kampioen Tony Schumacher naar huis te sturen.

topeka_bernstein_01

In de eindstrijd moest Bernstein het opnemen tegen zijn grote vriend J.R.Todd, maar ook de Skull-rijder vormde geen obstakel. Door zijn zege heeft Bernstein de leiding in de titelstrijd overgenomen van Rod Fuller die in de eerste ronde werd uitgeschakeld.

topeka_anderson

Rood
Angst regeert de tegenstanders van Greg Anderson. Men weet dat de Summit-rijder over de snelste auto beschikt en dus proberen ze de meervoudig kampioen op de lichten te verslaan. In Topeka werden de risico’s daarvan duidelijk. Alleen in de eerste eliminatieronde moest Anderson voor de overwinning rijden. In de kwartfinale, halve finale en finale was de strijd al bij het verspringen van het licht beslist. Zowel Tom Hammond, Jeg Coughlin als Dave Connolly trokken in hun run tegen Anderson een rood licht. Daarmee pakte Anderson alweer zijn vijfde zege van het seizoen. Regerend kampioen Jason Line kent een moeilijk eerste deel van het seizoen. Opnieuw werd de teamgenoot van Anderson op reactietijd uitgeschakeld en wel in de halve finale door Connolly.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet