Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Jonnie Lindberg steelt de show in Charlotte

4wide ps
De finale met van boven naar beneden Greg Anderson, Jonathan Gray, Larry Morgan en Vincent Nobile

In de Pro Stock klasse ging het met tijden onder de 6,5 seconden erg hard, waarbij Jason Line in de eerste eliminatieronde met 6,455 seconden zelfs goed was voor een nieuw nationaal record. In de halve finale liet de voormalig kampioen zich echter verrassen en werd uitgeschakeld, net als zijn Zweedse teamgenoot Jimmy Alund, die wel de eerste ronde overleefde maar net tekort kwam om de eindstrijd te halen. In de extreem spannende finale reden maar liefst drie van de vier combinaties onder de 6,5 seconden, waarbij Larry Morgan in 6,464 seconden de winst greep, voor Greg Anderson (6,475 seconden), Vincent Nobile (6,498 seconden) en Jonathan Gray (6,508 seconden).

4wide morgan
Larry Morgan

Voor Morgan, die dit seizoen overschakelde naar een Camaro en motoren van Gray Motorsports, was het zijn eerste zege sinds oktober 2009 toen hij de wedstrijd in Las Vegas wist te winnen.

lindberg actie
Jonnie Lindberg (foto Remco Scheelings, Pomona 2015)

Zeker wat Europa betreft ging de meeste aandacht uit naar het optreden van Jonnie Lindberg in de Top Alcohol Funny Car klasse. Na zijn zege eerder dit jaar op Pomona was al duidelijk dat Lindberg Bros Motorsports de zaken goed voor elkaar had. In de eerste kwalificatierun zette Lindberg een tijd van 5,473 seconden op de klokken, maar nog indrukwekkender was de eindsnelheid van 270,10 mph. Daarmee wist de Zweed als eerste TAFC-rijder de grens van 270 mph te doorbreken. In de tweede kwalificatierun deed Lindberg er nog een schepje bovenop en liet de klokken stilstaan bij 5,361 seconden en 272,01 mph. Daarmee ging Lindberg ook direct de boeken in als de eerste TAFC-piloot die de 5,4 secondengrens wist te doorbreken. Een ongekende prestatie en uiteraard goed voor de eerste kwalificatiepositie. Zijn landgenoot Ulf Leanders, winnaar van de TAFC-klasse bij de Gatornationals, moest nu genoegen nemen met een twaalfde kwalificatiepositie (5,95 seconden).

lindberg team
Lindberg Bros Motorsports (foto Remco Scheelings, Pomona 2015)

Dat het allemaal geen toeval was bewees Lindberg op zondag tijdens de eliminaties. In de tweede ronde klokte de Zweed 5.381 seconden en 270.64 mph. Daarmee had Lindberg ook direct de één na snelste tijd ooit op zijn naam staan. In de finale klopte Lindberg vervolgens in 5,406 seconden de regerend NHRA TAFC-kampioen Steve Harker en pakte zijn tweede overwinning uit drie NHRA races dit jaar. Met 5,361 seconden en 272,01 mph (437,76 km/u) is Lindberg nu officieel wereldrecordhouder in zowel tijd als snelheid.

4wide lindberg 01
Een tweede overwinning en alle records in bezit
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet