Dragracing: Dubbelslag voor Hakan Nilsson in Mantorp

Jorgen Johnsson
Johnsson snel
Bij de Top Methanol Funny Cars verraste Jörgen Johnsson vriend en vijand door het hele weekend snelle tijden op de klokken te zetten. Tot op heden bleef het altijd bij incidentele uitschieters maar blijkbaar had het team zijn huiswerk dit keer goed gedaan. In de bijzonder snelle tijd van 5,75 seconden eiste Johnsson nog voor Ulf Leanders (5,87 seconden) en Leif Andreasson (5,88 seconden) de pole position voor zich op. Tot ieders verrassing stond er ook tijdens de eliminaties geen maat op Johnsson. In de eerste ronde was een 5,77 seconden meer dan voldoende om Micke Kagered naar huis te sturen terwijl in de halve finale een 5,83 seconden genoeg was om Dan Larsen achter zich te laten. Aan de andere kant van de eliminatieladder verraste Andreasson door op reactietijd Leanders te kloppen. In de finale was het echter toch Johnsson die zich heer en meester toonde en in een mooie run in 5,82 seconden Andreasson (5,91 seconden) naar de tweede plaats op het podium verwees. Met zijn 5,77 seconden en 402 km/u was Johnsson ook nog goed voor een tweetal baanrecords.

Dave Wilson
Bekend gevecht
De Top Methanol Dragster-klasse leverde weer het bekende gevecht op tussen het drietal Dave Wilson, Peter Schöfer en Rob Turner. Omdat Schöfer in de halve finale (5,46 seconden) afrekende met Turner werd de finale de bijna traditionele confrontatie tussen de Duitser en Wilson. Helaas was de strijd voor Schöfer al na enkele meters over toen de bevestiging van de blower het begaf. Gezien de winnende tijd van Wilson (5,44 seconden) was het echter toch de vraag geweest of Schöfer deze strijd had kunnen winnen.

De Pro Stock-finale met op de voorgrond Jimmy Alund
Pro Stock
Hoewel de auto nog altijd de uiterlijke sporen draagt van de crash op Santa Pod lijken Michael Malmgren en zijn Pontiac Grand Am weer helemaal terug aan het front. Met 6,9670 seconden eiste de Zweed de snelste tijd voor zich op, op slechts 0,0001 seconde (!) gevolgd door Jimmy Alund. Omdat het tweetal tijdens de eliminaties geen fouten maakte en in de halve finale probleemloos afrekende met Tommy Leindahl en Magnus Hansson stonden Malmgren en Alund tegenover elkaar in de finale. Voor de derde keer op rij slaagde Alund erin tijdens de eliminaties een 6,95 seconden op het scorebord te toveren, voldoende om Malmgren (6,99 seconden) naar de runner up positie te verwijzen. De regerend kampioen lijkt daarmee regelrecht op weg naar titelprolongatie.

Michael Gullquist
Eerste zege
Met 24 deelnemers kende de Pro Modified-klasse het grootste startveld. Gaandeweg het seizoen lijken de onderlinge verschillen steeds kleiner te worden. In de allerlaatste kwalificatiepoging eiste Micke Gullquist in 6,31 seconden de pole position voor zich op, voor de grote man van dit seizoen Urban Johansson (6,33 seconden). Helaas wisten de twee Nederlanders Marc Meihuizen en Robert Koper niet tot de eliminaties door te dringen.

Robert Koper
Koper hield aan de wedstrijd in Mantorp desondanks een goed gevoel over. Voor het eerst in zijn carrière doorbrak Koper de 7-secondengrens en zette met 6.87 en 6.79 tot twee keer toe een persoonlijk record op de klokken. Hoe competitief het veld is blijkt wel uit het feit dat de Nederlander ondanks deze tijd bleef steken op een 19de positie.

Marc Meihuizen
Een bittere tegenvaller was er voor Meihuizen. Tot Mantorp stond de Nederlander op een prachtige derde positie in de titelstrijd. Twee kwalificatieruns gingen verloren doordat de motor als gevolg van kleine technische problemen niet wilde aanslaan. De andere runs leverden wielspin op waardoor de tijd bleef steken op 6.73 seconden, slechts goed voor een 17de positie. Als eerste reserve mocht Meihuizen op het laatste moment tijdens de eliminaties invallen voor een met problemen kampende Sverre Kahrs. Ook nu had de Nederlander in zijn run tegen Gullquist met tractieproblemen te kampen en werd daardoor uitgeschakeld. De finale werd ook hier bestreden tussen de twee snelste rijders van het weekend, Gullquist en Johansson. In een prachtige run wist Gullquist voor het eerst dit seizoen zijn grote rivaal Johansson te verslaan (6,31 tegen 6,37 seconden). De 6,29 seconden uit de kwartfinale betekende voor Johansson een nieuw baanrecord terwijl Gullquist met 367 km/u het Europees record aanscherpte.