Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Helpers weg voor Round 1

tmfc lindbergjo
Johan Lindberg

Blijft de titel in de familie?
Veel wijzigingen, maar lang niet allemaal ten goede, bij de Top Methanol Funny Cars. Regerend kampioen Jonnie Lindberg heeft zijn auto in Amerika staan en komt daar zo nu en dan bij NHRA-wedstrijden in actie. Zijn broer Johan, vorig jaar vierde in de titelstrijd, komt dit jaar wel gewoon in Europa aan de start, waarbij Jonnie uiteraard weer de honneurs als crewchief waarneemt. Aan Johan de taak om de titel in de familie te houden. Leif Andreasson, de nummer twee van vorig jaar, zag zijn sponsor afhaken en houdt zich tegenwoordig met een Mosler ook bezig met circuitracen.

tmfc ellis
Nieuwe auto en nieuwe kleuren voor Gareth Ellis

Ook de nummer drie in de titelstrijd van vorig jaar is er niet bij. Adam Flamholc prefereerde toch de Pro Mod en concentreert zich wat rijden betreft op Amerikaanse Pro Mod wedstrijden en Top Doorslammer (met zijn tweede auto) in Zweden. Flamholc verkocht zijn auto aan Gareth Ellis, of misschien beter gezegd, diens vader Graham. De jonge Engelsman, die vorig jaar zijn debuut in de klasse maakte, kan met deze auto zeker voor verrassingen zorgen. Nog iemand die op de inschrijflijsten ontbreekt is Ulf Leanders. De voormalig kampioen reed eerder dit jaar in Amerika en voor zover bekend is de auto daar nu nog.

tmfc bellio
Danny Bellio

Vorig jaar moest Danny Bellio noodgedwongen de eerste helft van het seizoen aan zich voorbij laten gaan. Dit jaar is Bellio er wel vanaf het begin bij en dus behoort de snelle (en ook snelste) Belg absoluut tot de titelfavorieten. Alleen al voor hun doorzettingsvermogen verdient het team deze kroon. Bellio is altijd en overal snel en kan als pech eindelijk uitblijft voor zijn eerste titel gaan. Helaas had de Belg zijn eerste pech van het seizoen al weer te pakken toen tijdens de wedstrijden met Pasen op Santa Pod de remparachutes weigerden, de Dodge aan het eind van de baan in het gras belandde en de body beschadigde. Omdat Rob Turner ook ontbreekt komt het aantal auto's op Santa Pod met Stephanie Milam en Jürgen Nagel op een wat magere vijf. Bij de Scandinavische wedstrijden worden met de Zweed Mikael Larsson en de Finnen Johnny Oksa en Ari Pietila weer andere rijders verwacht.

tmd bugeja
Malta is weer helemaal terug, kampioen 2012 Manty Bugeja

Uit de as herrezen
Een absolute revival bij de Top Methanol Dragsters. Iedereen die na het seizoen 2012 afhaakte, waardoor er in 2013 bij gebrek aan deelnemers zelfs geen kampioenschap kon worden uitgeschreven, is weer terug. Uit Malta komen de grote rivalen en nummers één en twee van 2012 Manty Bugeja en Chris Polidano. Met een toereikend budget trekt dit duo weer Europa in en kent maar één stand van het gaspedaal, volledig omlaag.

tmd polidano
Chris Polidano in zijn nieuw opvallende uitmonstering

Terug zijn ook de Duitse broers Timo en Dennis Habermann en zelfs Dave Wilson is voor de zoveelste keer terug uit 'retirement'. De Zweed Jonny Lagg kocht vorig jaar al de auto van Krister Johansson, reed enkele sterke races en is er nu het hele seizoen bij.

tmd lagg
Jonny Lagg

Helemaal nieuw is Stefan Gunnarsson. Deze Zweed kocht in Amerika een auto en heeft meteen al voor Santa Pod ingeschreven. Gunnarsson krijgt technische bijstand van Peter Lantz, de voormalig Top Fuel-piloot, die in Amerika in dezelfde deal meteen een tweede Top Methanol Dragster kocht. Deze auto zou in principe voor zijn zoon zijn, maar het verhaal gaat ook dat de zoon van Jonny Lagg in de auto zou willen plaatsnemen. Omdat Lantz bij de raceactiviteiten van zowel Lagg als Gunnarsson betrokken is, is niet duidelijk of er nog tijd resteert om de derde auto dit jaar af te bouwen. Met zeven deelnemers mag de klasse echter nu al niet klagen.
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet