Dragracing: Airmiles voor Pro Dutch Racing

Na de werkzaamheden te hebben afgerond kon koers worden gezet naar Valdosta om op zondag 17 februari de eerste meters met de totaal vernieuwde Camaro te kunnen maken. “Ongelofelijk wat een verschil. Bij de eerste burn out voelde het meteen als een compleet andere auto. Zonder problemen bleef de Camaro in het rechte spoor. Omdat het zo koud was, zijn we heel voorzichtig begonnen, maar de 60-voet tijd was meteen een persoonlijk record”, aldus een direct enthousiaste Joosten.

Pro Dutch Racing op Valdosta
Vandaag vliegt de Nederlandse Pro Modified-coureur in het bijzijn van Pro Dutch teamleden Michel en Anton opnieuw richting Charlotte, South Carolina. “We pikken de trailer en auto op bij Pittman en gaan vanaf maandag vier dagen testen op Valdosta. Vorige keer was het een kleine shakedown waar we alleen een paar keer de start geprobeerd hebben, maar nu gaan we een volledig testprogramma afwerken. Eerst willen we nog een paar kleine dingen testen en vervolgens gaan we runs doen over de 1000 voet. Zoals dat in Amerika gebruikelijk is, wordt alles gemeten en vastgelegd en op 1000 voet moeten bepaalde waarden goed zijn, pas dan gaan we voor een volle kwartmijl. Op het moment dat ook dat naar tevredenheid verloopt, zetten we de nieuwe motor erin en gaan nog een aantal volledige runs maken. Als we na die vier dagen tevreden zijn met de resultaten, gaat de truck, trailer en auto vrijdag nog op de boot terug richting Europa. Zijn we echter niet 100% tevreden dan komt er over een paar weken nog een test in Amerika. We willen aan het FIA EK beginnen met een 100% goede auto, waarvan we precies weten wat hij doet en waarmee we binnen bepaalde marges altijd hard kunnen gaan”, aldus Joosten over de Amerikaanse missie.

Bij de test in Valdosta wordt Pro Dutch Racing voor de onderstelafstellingen opnieuw bijgestaan door Charly Taylor, terwijl ook tuning-expert Troy Critchley weer van de partij is. “Ik moet weer afleren om te sturen. De auto gaat nu uit zichzelf recht en niet zoals in het verleden dat je moest werken om enigszins in het rechte spoor te blijven. Ik kijk ontzettend uit naar komende week, maar ben ook best wel gespannen hoe het zal gaan. De eerste test was in ieder geval zeer veelbelovend, dus we gaan het zien.”