Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Easter Thunderball opent dragrace-seizoen 2009


easter_voor_joosten_r
Robert Joosten

Twee keer Joosten
In de Pro Modified klasse wel twee Nederlanders. Ook al beschouwt Robert Joosten de voor het Engels kampioenschap meetellende wedstrijd als een mooie testgelegenheid, toch mag de nummer twee van het FIA EK 2008 tot de favorieten worden gerekend. De Pro Dutch Racing-rijder wil dit jaar het potentieel van de Corvette C5 nog meer in resultaten omzetten en zal hier op Santa Pod alvast een begin mee proberen te maken. Een psychologische tik richting de overal in Europa op internet meekijkende concurrentie kan nooit kwaad. Het team is bezig met een nieuwe lichtgewicht neus voor de auto en hoopt deze met Pasen voor het eerst te kunnen gebruiken.

easter_voor_joosten_h
Henri Joosten tijdens de presentatie van de nieuwe teamkleuren

De tweede Nederlander is Henri Joosten (geen familie). In het door regen geplaagde seizoen 2008 kon de man uit Rijsenhout nauwelijks meters maken met zijn nieuwe Bel Air. Van de daardoor opgelopen achterstand in ontwikkeling wil Joosten met Pasen alvast wat wegwerken. Concurrentie krijgt het Nederlandse duo vooral van Andy Robinson, Phil Englefield en Mats Eriksson (Zweden).

easter_voor_bellio
Danny Bellio

EK-rijders
In de Top Methanol klasse veel FIA EK-deelnemers. Uit Duitsland komen de broers Timo en Dennis Habermann aan de start. Timo is zijn begin vorig jaar uit Amerika gehaalde auto trouw gebleven, maar Dennis zal zijn eerste meters maken in een onlangs eveneens uit de USA geïmporteerde dragster. Ook Danny Bellio zal met zijn Funny Car op Santa Pod zijn eerste zwarte strepen van het seizoen op het asfalt achterlaten. Uiteraard komen namens Engeland vaste FIA EK-rijders Dave Wilson, Rob Turner en Derek Flynn in actie.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet