Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diverse klassen

WTCR: Berthon laatste pole-sitter WTCR, Azcona behaalt voortijdig kampioenstitel

221126 WTCR Quali
Mikel Azcona gaat de boeken in als de laatste kampioen, of te wel "King of WTCR"

De Franse Comtoyou-Audi-rijder Nathanaël Berthon gaat de boeken in als de laatste pole-sitter in de FIA WTCR – World Touring Car Cup, een boek dat na de twee races van morgen op het circuit van Jeddah in Saoedi-Arabië definitief gesloten wordt. Berthons teamgenoot Tom Coronel kwalificeerde zich als vierde en heeft daarmee ook een prima uitgangspositie voor podiumsucces. Bovendien is de laatste WTCR-kampioen bekend, want de Spanjaard Mikel Azcona had, nadat zijn enig resterende concurrent Nestor Girolami er niet in slaagde om Q3 te bereiken, met de BRC-Hyundai aan de derde tijd in de kwalificatie genoeg om de titel voortijdig binnen te halen.

Tekst: René de Boer (Twitter: @renedeboer)
Foto's: FIA WTCR

Dat de Audi's in Jeddah snel zijn, bleek al tijdens de voorafgaande trainingssessies en dit beeld werd eens te meer bevestigd in de kwalificatie, die in het donker plaatsvond. In de eerste heat reed Mikel Azcona, geholpen door een goede slipstream van zijn teamgenoot Nicky Catsburg, na meerdere positiewisselingen aan de top van het klassement uiteindelijk de snelste tijd, voor Audi-rijders Gilles Magnus, Franco Girolami en Nathanaël Berthon, Nicky Catsburg met de Hyundai en Tom Coronel met Audi.

221126 WTCR Quali Berton Nathanaël Berthon (midden) behaalde de laatste WTCR-pole-position, gevolgd door Michelisz (l.) en Azcona

In Q2 was Berthon uiteindelijk het snelst, gevolgd door Azcona, Magnus, Michelisz en Coronel. Dit vijftal ging dus door naar de derde en beslissende heat. Het feit dat Nestor Girolami niet verder kwam dan de twaalfde tijd en daardoor geen kwalificatiepunten scoorde, betekende dat Azcona voortijdig zeker was van de laatste WTCR-kampioenstitel. Rob Huff, die na een weekeinde afwezigheid voor het slotakkoord toch weer terugkeerde in de gelederen van de WTCR bij Zengö Motorsport, start als tiende in Q2 vanaf de pole-position voor de tweede race.

In de derde heat behaalde Berthon met een tijd van 1:16,362 minuten de beste startplaats voor de eerste race, gevolgd door Michelisz, Azcona, Coronel en Magnus.

De eerste race start morgen om 17.40 uur Nederlandse tijd (19.40 uur in Saoedi-Arabië), de tweede race om 20.15 uur Nederlandse tijd (22.15 uur lokale tijd).

221126 WTCR Quali Coronel
Tom Coronel heeft als vierde op de grid morgen een prima uitgangspositie in de eerste race
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet