Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Minimaal verschil in de kopgroep, Toyota aan de leiding, Tung en Van der Garde uit de race

160619 LM race Toyota ochtend
De Toyota nummer 5 in de vroege ochtend, koploper in de race

17 uur racen en de eerste drie auto's binnen 3,235 seconden: kan het mooier? Dat is de fascinatie van de 24 Uur van Le Mans! Om acht uur in de ochtend rijdt de Toyota nummer 5 (Davidson/Buemi/Najajima) aan de leiding, voor de nummer 6-Toyota (Sarrazin/Conway/Kobayashi) op 0,519 seconde en de nummer 2-Porsche (Dumas/Jani/Lieb) op 3,235 seconden. De nummer 8-Audi (Di Grassi/Duval/Jarvis) daarachter ligt vierde op een ronde, de nummer 7-Audi (Fässler/Lotterer/Tréluyer) op elf ronden op de vijfde plaats. Zoals zovaak waren er in de uren na zonsopkomst diverse incidenten, deels veroorzaakt door vermoeidheid. Zo verdween de G-Drive-Gibson met Giedo van der Garde uit de race (hoewel officiële bevestiging van de opgave nog ontbreekt) toen teamgenoot Simon Dolan in de vroege ochtend werd geraakt door een concurrent. Ook Ho Pin Tung had zijn uitval te danken aan een teamgenoot: Nelson Panciatici kwam na een remdefect van de baan en crashte de Alpine.

Tekst: René de Boer (vanuit Le Mans, Twitter: @renedeboer)
Foto: PR

De Toyota's draaien de hele tijd al relatief probleemloos hun ronden, terwijl de Audi's structureel te langzaam zijn en bovendien de problemen kennen met de schokdempers, waardoor meerdere malen de neuspartij werd gewisseld. Bij Porsche rijdt de nummer 2-auto ook zonder problemen, maar de nummer 1-auto van wereldkampioenen Webber/Hartley/Bernhard is na de langdurige pitstop vanwege oververhitting van de motor in de late avond natuurlijk uit de running in de strijd voor de ereplaatsen. De beide Rebellions rijden na de nodige problemen en langdurige pitstops op forse achterstand. De Kolles-CLM is uit de race nadat er, net als woensdag in de training, vlammen uit de achterpartij van de auto kwamen. Moest woensdag Pierre Kaffer als brandweerman optreden, ditmaal was het de Zwitser Simon Trummer die achter het stuur zat.

In de LMP2-klasse lijkt de Signatech-Alpine (Menezes/Lapierre/Richelmi) op weg naar succes. Het team heeft inmiddels een ronde voorsprong op de G-Drive Racing-Oreca (Rusinov/Stevens/Rast), die op zijn beurt drie ronden voor de SMP-BR (Petrov/Shaitar/Ladygin) rijdt. Rond kwart over zes raakte Simon Dolan na te zijn aangereden van de baan in de Ford-chicane, waarbij de linker voorpartij van de auto flink beschadigd raakte. De auto kwam tot stilstand bij de ingang van de pits, maar kon uiteindelijk toch de box bereiken, waar hij sindsdien stil staat. Ook voor Ho Pin Tung was de race voortijdig over, toen teamgenoot Nelson Panciatici rond zeven uur crashte als gevolg van een remdefect en de strijd moest staken.

Daarmee is Nick de Bruijn nu de best geklasseerde Nederlander: samen met Pu Jun Jin en Tristan Gomendy rijdt hij in de Eurasia Motorsport-Oreca op de zeer verdienstelike vijfde plaats in de klasse. Jeroen Bleekemolen reed met de Murphy-Oreca in de nacht een viervoudige stint. "Het ging goed, we blijven lekker doorgaan en klimmen op in het klassement", meldde hij. Inmiddels zit onze landgenoot weer in de auto.

In de GTE-Pro-klasse zijn beide fabrieks-Porsches en beide AF-Corse-Ferrari's uit de race. De Risi-Ferrari (Fisichella/Vilander/Malucelli) is de enig overgebleven 488 en rijdt aan de leiding in de klasse, gevolgd door de beide Fords met Hand/Müller/Bourdais en Briscoe/Westbrook/Dixon. Om kwart voor zeven crashte Tommy Milner in de nummer 64-Corvette bij het aanremmen van de Dunlop-bocht- Een harde klap in de bandenstapels na een vreemd uitziende excursie leidde tot zware schade aan de voorkant van de Corvette. Daarmee was de race voor de Corvette, op dat moment negende in de klasse, over.

In LMGTE-Am rijdt de Scuderia Corsa-Ferrari met Sweedler/Bell/Segal op kop met een ronde voorsprong op de Abu Dhabi-Proton-Porsche (Al Qubaisi/Heinemeier-Hansson/Long) en de AF Corse-Ferrari (Perrodo/Collard/Aguas).

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet