GT: HTP Motorsport-Mercedes wint 24 Uur van Spa

HTP Motorsport bezorgde Mercedes de eerste zege op Spa sinds 1964
HTP Motorsport heeft de 65e editie van de 24 Uur van Spa-Francorchamps gewonnen. De Mercedes SLS AMG GT3 het Duitse team versloeg na een mooie strijd uiteindelijk de Manthey Racing Porsche 997 GT3 R met een voorsprong van een ronde. Belgian Audi Club Team WRT wist op het laatste moment toch nog de derde plaats te veroveren.
Tekst: Marcel ten Caat (vanaf Francorchamps)
Foto's: PR
Na het uitvallen van de Marc VDS Racing Team BMW's gedurende de nacht bleef de strijd vooraan tussen HTP Motorsport en Manthey Racing doorgaan. Maximilian Buhk, Maximilian Götz en Bernd Schneider vochten verbeten gevechten uit met Porsche-coureurs Richard Lietz, Patrick Pilet en Marc Lieb.
Net na het middaguur moest de safety car voor de vijfde keer de baan op nadat Enzo Ide en Ian Dockerill elkaar raakten en hard in de bandenstapel vlogen. Tijdens deze safety car periode haalde Lieb echter in waarna het team van Olaf Manthey een stop & go kreeg. Het verschil tussen de Mercedes en de Porsche liep hierdoor dusdanig op dat het onmogelijk leek dat Lieb, Lietz en Pilet de overwinning nog zouden kunnen gaan binnenslepen.

Inhalen onder de safety car kostte Manthey Racing een kans op de zege in Spa
In een chaotische slotfase van de race viel de Vita4one Racing Team BMW Z4 GT3 in de pitstraat stil en daarmee verdween ook de laatste BMW uit de wedstrijd. De BMW stond nog in de pit toen ook de kampioenschap leidende Kessel Racing Ferrari 458 naar binnen kwam en vervolgens in brand vloog. Het Zwitserse team liet hierdoor een grote kans op het binnenhalen van de titel liggen. Uiteindelijk werd de Ferrari met startnummer 44 nog als negende geclassificeerd, waardoor de Kessel-coureurs met een voorsprong van twee punten op Frank Stippler, Christopher Mies en Maximilian Buhk naar de Nürburgring afreist.
Na 564 ronden kwam Bernd Schneider in de Mercedes als eerste over de streep en bezorgde hij de eerste overwinning van Mercedes op Spa sinds 1964. Voor Schneider zelf was het zijn eerste overwinning in de 24-uursrace sinds 1989. Mercedes en Bernd Schneider wonnen dit jaar overigens samen zowel de 24 Uur van Dubai, de 12 Uur van Bathurst en de 24 Uur van de Nürburgring.

AF Corse pakte de overwinning met Griffin-Cameron-Vilander-Mortimer
In Pro-Am leek het er lange tijd op dat Nissan GT Academy Team RJN door de crash van Alex Buncombe de leiding bij de coureurs en teams zou gaan verliezen. Tegen het einde van de race ging de AF Corse Ferrari van Niek Hommerson, Louis Machiels en Andrea Bertolini van de baan. Hun teamgenoten Duncan Cameron, Matt Griffin, Alex Mortimer en Toni Vilander behaalden de overwinning en door de derde plaats voor de tweede Nissan GT Academy Team RJN auto bleef het team aan de leiding bij de teams. Lucas Ordonez heeft als coureur de meeste punten, gevolgd door Peter Pyzera en Alex Buncombe.
SOFREV ASP behaalde in de Gentlemen Trophy de overwinning. Het Franse team behaalde met de overwinning genoeg punten om ook de titel zeker te stellen.
Uitslag 24H Spa-Francorchamps