Retro: Sportieve Citroëns bijeen in Moulins
De CX werd eind jaren zeventig en begin jaren tachtig door Citroën in de rallysport ingezet. Daarna volgde de Visa, die ook in Nederland in rally's uitkwam.
De Fransman Patrick Lapie begon medio jaren zeventig zijn loopbaan in de 2CV Cross, maar stapte daarna over naar de rallysport en reed als fabrieksrijder voor Citroën een aantal wedstrijden. Zijn grootste wapenfeit was het winnen van de Rallye Mille Pistes met een CX in 1981. Ook hij is al een aantal jaren trouw bezoeker van Citroracing Historique.
De Française Sylvie Seignobeaux komt ook ieder jaar. Zij won in 1984 de Trophée Visa Féminin, een speciale competitie die Citroën had uitgeschreven voor vrouwelijke deelnemers in de rallysport. Het jaar erna reed Seignobeaux met een officieel ingeschreven Visa Mille Pistes, een versie met vierwielaandrijving. Die auto, hier voor een Visa Chrono, is nog steeds in haar bezit.
Met een BX of een Visa GTi kun je ook aardig vlot het circuit over.
Xsara in fabrieks-kleuren, maar wel een straatversie.
C2 in rallyversie.
Saxo's in de paddock.
En een Saxo op de baan.