Sportscars: Derde ELMS-seizoenszege voor Prema, Job van Uitert op podium in Barcelona
Opnieuw winst voor de Prema-Oreca van Delétraz/Habsburg/Colombo
De vierde race van het seizoen in de European Le Mans Series op het Circuit de Barcelona-Catalunya resulteerde in de derde overwinning voor het Prema-trio Louis Delétraz, Ferdinand Habsburg en Lorenzo Colombo, die daarmee hun voorsprong als leiders in de tussenstand verder vergrootten. Job van Uitert eindigde samen met zijn Panis Racing-teamgenoten Julien Canal en Nico Jamin op de tweede plaats en was daarmee de best geklasseerde Nederlander. In LMP3 ging de winst naar Inter Europol Competition met Nicolas Pino, Charles Crews en Guilherme Oliveira, de GTE-zege was voor het Proton Competition-Porsche-trio Christian Ried, Gianmaria Bruni en Lorenzo Ferrari, die hun tweede ELMS-overwinning op rij behaalden.
Tekst: René de Boer (Twitter: @renedeboer)
Foto's: Jakob Ebrey Photography/ELMS
Start van de race met Panis Racing en Prema zij aan zij
De Panis-Oreca startte vanaf de pole-position, maar in de 18e ronde nam Habsburg in de Prema-auto de leiding over en vervolgens reden de coureurs van het Italiaanse team zonder al teveel problemen de overwinning naar huis. Het Panis-team kreeg een tijdstraf van vijf seconden vanwege een onregelmatigheid door Julien Canal bij de start en later nog een straf van tien seconden vanwege een overtreding bij een pitstop.
Job van Uitert meldde na afloop: "Het was een goede race. Prema had wel iets meer 'pace' dan wij en ik denk dat het in de top drie eigenlijk bijna een spelletje was van wie de minste penalties kreeg, die won uiteindelijk. Voor het kampioenschap is dit niet zo goed omdat Prema nu nog meer uitloopt. Het gat is al behoorlijk groot: ze kunnen in Spa al kampioen worden als ze vier punten meer behalen dan wij. Maar we geven niet op! Iedereen kan uitvallen, iedereen kan pech hebben, dus we weten niet wat er in Spa gebeurt. We blijven er gewoon volle bak tegenaan gaan. Ik denk dat we met drie podiumplekken in 4 races absoluut niet mogen klagen. Al met al een prima weekend met een pole-position en de tweede plaats, maar wel punten ingeleverd." De derde plaats, op ruim een minuut, was voor het team COOL Racing met Niklas Krütten, Yfei Ye en Nicolas Lapierre. Tijmen van der Helm eindigde samen met zijn teamgenoten Cimadomo en Beche in de Vaillante x TDS Racing-Oreca als elfde, Bent Viscaal werd samen met Sophia Flörsch in de auto van Algarve Pro Racing als twaalfde geklasseerd.
Job van Uitert (r.) samen met zijn teamgenoten Nico Jamin (l.) en Julien Canal op het podium
In LMP3 bedroeg het verschil tussen de winnende Inter Europol-Ligier en de Duqueine van DKR Engineering slechts vijf seconden. Op wat meer achterstand eindigde ook in deze klasse een auto van COOL Racing op de derde plaats. De nummer 10-Ligier van Eurointernational met Glenn van Berlo, Freddie Hunt en Xavier Lloveras werd vijfde in de klasse, twee plaatsen voor de zusterauto met het startnummer 11 met Max Koebolt en zijn teamgenoten Louis Rousset en Jérôme de Sadeleer, die ondermeer tijd verloren als gevolg van een lekke band.
De United Autosports-Ligier met Kay van Berlo, James McGuire en Andrew Bentley haalde net als eerder in Monza de finish niet. Van Berlo zei: "Onze race duurde om precies te zijn 30 seconden. Jim McGuire, onze gentleman, reed de start. In de derde bocht had hij contact met een andere LMP3-auto die voor zijn neus spinde. Hij kon die auto niet meer ontwijken en ging er frontaal op, dus een hoop schade en wij lagen direct uit de race. Erg zonde gezien het feit dat we een snelle raceauto hadden. We hadden gedurende de vrije trainingen echt gefocust op de raceruns. Ik was er ook vrij zeker van dat we goed mee konden doen en een goed resultaat neer konden zetten. Gewoon zonde dus, zeker gezien het feit dat we voor Monza nog zo goed stonden in het kampioenschap. Toen in Monza een DNF en nu hier weer: twee races waarbij ik zelf geen enkele ronde heb kunnen rijden. Uiteindelijk heb je dat zelf niet in de hand, maar ik baal ik er wel van."
De Proton-Porsche van Ried, Bruni en Ferrari won de GTE-klasse
In de GTE-klasse werd de strijd tussen de Spirit of Race-Ferrari en de Proton-Porsche in het laatste halfuur beslist door een actie van Bruni in de Porsche, die daarna de overwinning binnenhaalde. Voor de Italiaan en zijn teamgenoten Christian Ried en Lorenzo Ferrari was het de tweede klassezege op rij na Monza. De Ferrari van Duncan Cameron, David Perel en Matt Griffin eindigde op de tweede plaats, de JMW-Ferrari van Miguel Molina, Giacomo Petrobelli en Sean Hudspeth eindigde als derde. Jeroen Bleekemolen kwam niet in actie omdat een van zijn teamgenoten in de Rinaldi-Ferrari ziek was, waarop het team de inschrijving terugtrok.