Sportscars: TDS Racing wint op Estoril, Greaves Motorsport pakt titel

Greaves Motorsport heeft in Portugal de European Le Mans Series gewonnen. Het Britse team begon op het circuit van Estoril met twee punten achterstand op het eveneens Britse Jota Sport, maar wist door een betere klassering in de race toch de titel te veroveren. Het Franse Thiriet by TDS Racing wist de vieruursrace in Portugal te winnen. In de GTE-klasse ging de overwinning naar de BMW Z4 GTE van BMW Team Marc VDS.
Tekst: Marcel ten Caat
Foto's: PR
Na de kwalificatie leek alles in kannen en kruiken voor Jota Sport. Filipe Albuquerque bezorgde het Britse team een extra punt en na afloop van de kwalificatie werd de Greaves Motorsport Gibson 015S-Nissan teruggezet wegens het verbeteren van een sectortijd onder geel. Bij de start wist Jota Sport de leiding te behouden en ook na de eerste ronde pitstops was het de Jota Sport Gibson 015S-Nissan aan kop.

Een bui in het tweede uur gooide echter roet in het eten voor Simon Dolan, Filipe Albuquerque en Harry Tincknell. Dolan ging op de natte baan in de fout en spinde de grindbak in. Het team verloor hierdoor een ronde ten opzichte van de nieuwe leiders en moest lijdzaam toezien hoe Greaves Motorsport virtueel naar de leiding in het kampioenschap steeg.
Nadat de AF Racing BR01-Nissan nog even de leiding had genomen was het met nog een uur te gaan de Thiriet by TDS Racing Oreca 05-Nissan van Nicolas Lapierre, Pierre Thiriet en Ludovic Badey aan de leiding, gevolgd door de Greaves Motorsport Gibson en de twee AF Racing BR01s. Twintig minuten voor het einde van de race moest Lancaster nog een keer binnen komen voor een stop-go, maar Lancaster wist de tweede plaats te behouden en finishte uiteindelijk na 137 ronden als tweede achter de Thiriet by TDS Racing Oreca. Jota Sport finishte als vierde.
Door de tweede plaats in Estoril veroverden Greaves Motorsport coureurs Bjorn Wirdheim, Gary Hirsch en Jon Lancaster de titel met 93 punten, terwijl Thiriet by TDS Racing door de overwinning de tweede plaats in het kampioenschap pakte met 91 punten. Jota Sport eindigt het seizoen als derde met 89 punten.
Marc VDS Racing Team sloot in Portugal een tijdperk winnend afIn de GTE-klasse ging de overwinning naar de BMW Z4 GTE van BMW Team Marc VDS. Het Belgische team kwalificeerde zich als laatste voor de allerlaatste autorace ooit van het team, maar Andy Priaulx, Jesse Krohn en Henry Hassid knokten zich terug naar de leiding en pakten uiteindelijk in het derde uur de leiding. Op de streep had het drietal na vier uur racen het hele GT-veld op een ronde gezet. Beechdean AMR pakte in Portugal in haar eerste ELMS-race de tweede plaats, Gulf Racing UK eindigde als derde.
Ondanks de overwinning van BMW Team Marc VDS ging de titel in de LMGTE-klasse naar het Deense Formula Racing. De Ferrari 458 Italia van Mikkel Mac, Johnny Laursen en Andrea Rizzoli eindigde de wedstrijd als vijfde in de klasse, maar de tien punten die daarbij horen leverden het Deense team toch de titel op.

Geen overwinning, maar wel de titel voor TDS Racing in de GTC-klasse
TDS Racing wist in Estoril de wedstrijd niet te winnen, maar de tweede plaats van Franck Perera, Dino Lunardi en Eric Dermont achter de AF Corse Ferrari van Gianluca Roda, Ilya Melnikov en Marco Cioci was voldoende om de GTC-titel binnen te slepen.
In de LMP3-klasse tenslotte ging de overwinning naar Team LNT. Michael Simpson en Gaetan Paletou finishten een ronde voor de Ligier JS P3-Nissan van Graff Racing.

Team LNT versloeg op Estoril de debuterende Graff Racing Ligier JS P3-Nissan
Uitslag ELMS 4 Uur van Estoril, race
1. #46 Thiriet by TDS Racing (Thiriet/Badey/Lapierre) Oreca 05-Nissan, 137 ronden
2. #41 Greaves Motorsport (Lancaster/Hirsch/Wirdheim) Gibson 015S-Nissan, + 1:15.677
3. #21 AF Racing (Aleshin/Ladygin/Shaytar) BR01-Nissan, + 1:36.090
4. #38 Jota Sport (Albuquerque/Dolan/Tincknell) Gibson 015S-Nissan, + 1 ronde
5. #20 AF Racing (Minassian/Mediani/Markozov) BR01-Nissan, + 1 ronde
6. #33 Eurasia Motorsport (De Bruijn/Jun Jin) Oreca 03R-Nissan, + 2 ronden
7. #25 Algarve Pro Racing (Roda/Munemann/Winslow) Ligier JS P2-Nissan, + 6 ronden
8. #40 Krohn Racing (Pla/Krohn/Jonsson) Ligier JS P2-Judd, + 6 ronden
9. #52 BMW Team Marc VDS (Priaulx/Krohn/Hassid) BMW Z4 GTE, + 8 ronden (1e GTE)
10. #99 Aston Martin Racing (Howard/Adam/MacDowall) Aston Martin Vantage, + 9 ronden (2e GTE)
14. #2 Team LNT (Simpson/Paletou) Ginetta-Nissan, + 10 ronden (1e LMP3)
18. #63 AF Corse (Roda/Melnikov/Cioci) Ferrari 458 Italia GT3, + 12 ronden (1e GTC)