Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

Schubert BMW wint tweede ADAC GT Masters-race Zandvoort na straf voor Van Lagen en Enge

MG5D9045

Dominik Baumann en Jens Klingmann zijn op Zandvoort uitgeroepen tot winnaars van de tweede race van de ADAC GT Masters. De Reiter Engineering Lamborghini Gallardo R-EX van Jaap van Lagen en Tomas Enge ging weliswaar voor de BMW Sports Trophy Team Schubert BMW Z4 GT3 van Baumann en Klingmann over de finish, maar kreeg na afloop een tijdstraf omdat Enge een te groot gat liet vallen achter de safety car.

Tekst: Marcel ten Caat (Twitter: @marceltencaat)
Foto's Willem J. Staat

2015 Winnende Schubert BMW Z4 GT3

Teleurstelling voor de Nederlanders. De Schubert BMW Z4 GT3 won nadat Enge/Van Lagen een penalty kregen.

Dominik Baumann behield bij de start van de race de leiding en dook als eerste de Tarzanbocht in. Twee bochten later ging het achter hem echter volledig fout voor teamgenoot Uwe Alzen. kfzteile24 MS Racing-coureur Edward Sandström raakte de Bentley Continental GT3 van Clemens Schmid, die op zijn beurt de BMW van Alzen raakte. De Schubert-BMW raakte de betonnen muur en beschadigde daarbij de ophanging. Het betekende het einde van de race voor Alzen en Hürtgen.

MG5D9145

In zijn spiegels zag Baumann twee Lamborghini Gallardo R-EX opdoemen, maar Nick Catsburg en Jaap van Lagen waren niet in staat het gat naar de BMW Z4 GT3 dicht te rijden. Het verschil tussen Catsburg en Baumann bleef een halve seconde, terwijl Van Lagen daar nog weer een seconde achetr lag.

Corvette-coureur Daniel Keilwitz raakte de Team Zakspeed Mercedes SLS AMG GT3 van kampioenschapsleider Luca Ludwig bij het insturen van de Tarzanbocht in de negende , maar gaf deze positie halverwege de ronde weer terug.

MRS GT Racing-coureur Florian Strauss ging in dezelfde ronde van de baan en kwam na een trip via het gras tot stilstand in de grindbak. Het leverde een safety car op, maar door snel handelen van de Zandvoortse marshals kon deze na een ronde al weer naar binnen.

MG5D9275

Bij de herstart kon Catsburg niet profiteren en zo ging de Reiter-coureur met drie tiende van een seconde de twaalfde ronde in. Het verschil zou vrijwel gelijk blijven tot het moment dat beide coureurs in de 20e ronde de pits in doken.

2015 Van Lagen
Het leek zo mooi maar het eindigde in een desillusie.

Jaap van Lagen was op dat moment al binnen geweest, nadat hij een complete ronde vast had gezeten achter de Callaway Corvette van Andreas Wirth. Wirth's teamgenoot Daniel Keilwitz kreeg in de pits de volle laag van Zakspeed-baas Peter Zakowski naar aanleiding van het incident eerder in de race. De wedstrijdleiding besloot dat pit-incident bij de stewards neer te leggen.

Na de pit stops lag Jens Klingmann bijna drie seconden voor op de Lamborghini van Albert von Thurn und Taxis, met Tomas Enge op nog eens een seconde als derde. Twee ronden later kwam de safety car weer op de baan om de marshals de gelegenheid te geven bodywork van het asfalt te halen.
Bij de herstart leek iedereen te slapen, waardoor Klingmann op start-finish al weer 1,653 seconden voorsprong pakte. Enkele ronden later ging Enge voorbij aan teamgenoot Von Thurn und Taxis en zette hij vervolgens de achtervolging in op de leidende BMW.

Klingmann leek problemen te hebben met zijn banden en zag Enge per ronde een seconde sneller gaan. In de 33e ronde had de Tsjech het gat volledig dicht gereden en passeerde hij de BMW bij het insturen van de Hans Ernst Bocht met nog minder dan twee ronden te gaan.

Een ronde later kwam Enge als winnaar over de streep, op twee seconden gevolgd door Klingmann. Von Thurn und Taxis werd op ruim zes seconden als derde afgevlagd.

2015 AudiBeuken
Audi gebeuk in de Hans Ernstbocht.

MG5D9060

UPDATE: Twee uur na de race besloot de wedstrijdleiding Van Lagen en Enge te bestraffen met een 'drive through'. Deze werd omgezet in een tijdstraf van 30 seconden. Enge liet bij de herstart een gat vallen, waardoor Von Thurn und Taxis een grotere buffer kon creëren. Door de straf vallen Van Lagen en Enge terug naar de 13e plek en nemen Jordan Lee Pepper en Nicki Thiim de derde plaats over.

MG5D9220

Duel Schubert BMW Z4 Lambo
De Schubert BMW Z4 GT3 stond constant onder druk van de Reiter Lamborghini's

Uitslag race 2 ADAC GT Masters,
Zandvoort Masters, zondag 19 september 2015
1. J. Klingmann/D. Baumann - BMW Sports Trophy Team Schubert, BMW Z4 GT3 34 ronden
2. A. von Thurn und Taxis/N. Catsburg - Reiter Engineering, Lamborghini Gallardo R-EX +4.253
3. J. Pepper/N. Thiim - C. Abt Racing, Audi R8 LMS ultra +4.876
4. F. Stoll/M. Basseng - kfzteile24 MS RACING, Audi R8 LMS ultra +5.016
5. M. Ragginger/K. Bachler - Schütz Motorsport, Porsche 911 GT3 +6.808
6. D. Dobitsch/E. Sandström - kfzteile24 MS RACING, Audi R8 LMS ultra +7.310
7. S. Wackerbauer/K. van der Linde - C. Abt Racing, Audi R8 LMS ultra +8.396
8. H. Proczyk/B. Schneider - HP Racing Mercedes-Benz, SLS AMG GT3 +11.538
9. L. Stolz/T. Dillmann - Bentley Team HTP, Bentley Continental GT3 +11.883
10. R. Frey/P. Geipel - YACO Racing, Audi R8 LMS ultra +19.922
11. S. Asch/L. Ludwig - Team Zakspeed, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 +21.427
12. F. Hamprecht/C. Schmid - Bentley Team HTP, Bentley Continental GT3 +22.597
13. T. Enge/J. van Lagen - Reiter Engineering, Lamborghini Gallardo R-EX 27.969
14. A. Weishaupt(*G*)/C. Jöns - C. Abt Racing, Audi R8 LMS ultra +47.432
15. R. Lips(*G*)/S. Barth - RWT-Racing Team, Corvette Z06.R GT3 + 2 ronden

2015 Winnaars Masters Baumann/Klingmann toch nog winnaar  van de tweede ADAC GT Masters-wedstrijd.

Uitgevallen
- A. Wirth/D. Keilwitz - Callaway Competition, Corvette Z06.R GT3
- M. Gassner(*G*)/F. Strauss - MRS GT Racing, Nissan GT-R Nismo GT3
- C. Hürtgen/U. Alzen - BMW Sports Trophy Team Schubert, BMW Z4 GT3
- D. Alessi/P. Assenheimer - Callaway Competition, Corvette Z06.R GT3

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet