Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: Best of British: Jamie Green behaalt eerste DTM-zege met Audi

Voor het seizoen 2013 haalde Audi de Britse coureur Jamie Green van Mercedes-Benz, vooral om eindelijk de voor Audi zo lang verwachte DTM-zege in de thuisrace op de Norisring binnen te halen. Het succes voor Green liet een tijdlang op zich wachten, en saillant genoeg behaalde de Brit zijn eerste DTM-zege met Audi op het circuit dat Mercedes-Benz als thuiscircuit beschouwt: de Hockenheimring Baden-Württemberg. In de kwalificatie behaalde Green de pole-position en in de race leidde hij van start tot finish, waarmee hij de negende DTM-overwinning van zijn loopbaan en zijn eerste met Audi veiligstelde. Een mooi Brits succes op deze voor Groot-Brittannië memorabele dag. De beide Mercedes-Benz-coureurs Pascal Wehrlein en Paul Di Resta eindigden op de plaatsen twee en drie, na onderling twee maal van positie te hebben gewisseld. Achter het trio van Audi-rijders Edoardo Mortara, Mike Rockenfeller en Nico Müller op de plaatsen vier tot en met zes eindigde de Belgische coureur Maxime Martin als de best geklasseerde BMW-coureur op de zevende plaats. Martins merkgenoten Glock, Wittmann en Farfus completeerden de top tien.

2015 Green Start
Superstart van Jamie Green bij de eerste DTM-wedstrijd van het seizoen 2015.

Tekst: René de Boer (vanuit Hockenheim, Twitter: @renedeboer)
Foto's Willem J. Staat


Dat Audi het op de Hockenheimring Baden-Württemberg goed voor elkaar heeft, bleek al tijdens de vrije trainingen van vandaag en vanmorgen, waarin beide malen Audi-rijder Edoardo Mortara de snelste tijd reed. In de kwalificatie was het echter Jamie Green die de pole-position voor zich opeiste en na de start van de race met opmerkelijk gemak een voorsprong opbouwt. Achter hem speelt zich de strijd om de overige plaatsen af, waarbij Mercedes-Benz-rijders Wehrlein en Di Resta elkaar het leven zuur maken in het duel om de tweede positie. Aanvankelijk rijdt de Duitser voor de Schot, maar in de derde ronde is het andersom.

2015 Di Resta
Eindelijk weer eens een podium voor Paul di Resta.

Net na de start wordt Scheider geraakt en rijdt hard over de kerbstones, waarbij het stuurwiel uit zijn handen slaat en zijn pols raakt. Scheider en Wickens vallen uit, even later parkeert ook Blomqvist zijn auto in de pits. In de negende ronde valt Molina uit na een aanrijding met Götz. Twee ronden later crasht Juncadella in de Sachskurve, waarop de wedstrijdleiding de safety-car de baan op stuurt. In ronde 14 wordt de race weer vrijgegeven, precies halverwege de geplande tijdsduur van 40 minuten. Green leidt voor Di Resta, Wehrlein, Mortara, Rockenfeller, Müller, Tambay, Ekström, Wittmann en Martin.

2015 Wehrlein
Direct een podium voor Pascal Wehrlein.

Een ronde later gaat het weer mis: Tomczyk laat bij het aanremmen van de hairpin de wielen van zijn BMW blokkeren, gaat in de rondte, treft uitgerekend zijn aartsrivaal Paffett en vervolgens ook nog Paffetts teamgenoot, DTM-debutant Lucas Auer. Daarmee zijn Tomczyk en de beide coureurs van het eveneens debuterende Mercedes-Benz-team ART uit de race. Opnieuw rijdt het veld achter de safety-car. In de 23e ronde passeert Wehrlein zijn merkgenoot Di Resta bij het aanremmen van de hairpin en neemt daarmee weer de tweede plaats over. In ronde 26 is de race ten einde: Green wint voor Wehrlein, Di Resta, Mortara, Rockenfeller, Müller, Martin, Glock, Wittmann en Farfus.

2015 Martin
Maxime Martin was de beste BMW afgevaardigde

Uitslag:
1. Jamie Green (GBr), Audi RS 5 DTM, 26 r. in 42:47,133
2. Pascal Wehrlein (Dui), Mercedes-AMG C 63 DTM, op 2,373
3. Paul Di Resta (GBr), Mercedes-AMG C 63 DTM, op 3,221
4. Edoardo Mortara (Ita), Audi RS 5 DTM, op 3,930
5. Mike Rockenfeller (Dui), Audi RS 5 DTM, op 4,667
6. Nico Müller (Zwi), Audi RS 5 DTM, op 5,203
7. Maxime Martin (Bel), BMW M4 DTM, op 11,140
8. Timo Glock (Dui), BMW M4 DTM, op 13,840

2015 Green PF
Hier heeft Jamie Green bij Audi heel lang op moeten wachten. Let op de bodylanguage.

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet