Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Lucas, Hight en Line eerste winnaars van 2011



wn_ps_enders.p
Erica Enders

Enige vrouw op één
De eerste Pro Stock kwalificatierun leverde meteen de grootste verrassing op. De met ZaZa Energy sponsorgelden naar Victor Cagnazzi teruggekeerde Erica Enders zette met 6,553 seconden de snelste tijd op de klokken, een score die ook op zaterdag door niemand meer werd verbeterd. Overigens moesten de Pro Stockers het op zaterdag met slechts één kwalificatierun doen omdat na het ondergaan van de zon de baan te koud was geworden om nog veilig te kunnen rijden. Grootste slachtoffer was voormalig kampioen Mike Edwards die na twee mislukte runs nu als twintigste buiten de eliminaties viel.

wn_ps_line
Jason Line

Jason Line snel op twee fronten
De nummer één kwalificatiepositie bracht in Pomona echter geen geluk. Net als in de Top Fuel en Funny Car klasse sneuvelde ook hier de polesitter voortijdig. Na een makkelijke overwinning op Richard Freeman moest Enders het in de kwartfinale opnemen tegen Ronnie Humphrey. Na de burn out viel haar Cobalt echter stil en kreeg Enders de auto niet meer in zijn achteruit waarmee het zo mooi begonnen sprookje over was.

wn_ps_enders.a
Erica Enders blijft na de burn out steken en verlaat de auto

Humphrey had daarmee een walkover naar de halve finale maar was daarin kansloos tegen Greg Stanfield die voor het eerst aantrad in de kleuren van zijn nieuwe sponsor Safety Sentry. De andere halve finale leverde de confrontatie op tussen de teamgenoten Jason Line en Greg Anderson. Na een reactietijd van 0,002 seconden in de eerste eliminatieronde deed Line het nu met 0,001 seconde nog een stukje beter en was ook in de run sneller dan de regerend kampioen.

wn_ps_finale
Greg Stanfield (voorgrond) moest het in de finale afleggen tegen Jason Line

Line had zelfs het beste nog voor het laatst bewaard want in de snelste Pro Stock run van het evenement (6,529 seconden) liet de Summit-rijder Stanfield, de nummer twee van vorig seizoen, in de eindstrijd kansloos en pakte zo de zege.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet