Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Verhitte Drachten Internationals



di_sttg_albers
Winnaar Cord Albers

Anticlimax
Bij de motoren telde de wedstrijd in de klasse Super Twin Top Gas mee voor de Euro Series. Helaas werd juist deze klasse een anticlimax. Herman Jolink zette in de kwalificatie de snelste tijd op de klokken maar werd voor de start van de eerste eliminatieronde uit de strijd genomen omdat de bodemspeling van zijn motor niet aan de reglementen voldeed. Harry van Schie had technische problemen en moest ook de eliminaties aan zich voorbij laten gaan. Frank Heitmann trok zich terug omdat hij het niet eens was met het afnemen van zijn snelste kwalificatietijd. De Duitser was zo vroeg weg bij de start dat de tijdwaarneming nog niet eens was geactiveerd. Desondanks maakte Heitmann aanspraak op deze onmogelijke tijd. Toen hij geen gelijk kreeg weigerde hij verder nog in actie te komen. Vervolgens had Marc van den Boer in de halve finale al voor de start technische problemen en omdat het een bye-run betrof stond er vanuit die kant van de eliminatieladder niemand in de finale. Daarmee was de winnaar van de andere halve finale meteen winnaar van de race. Hierbij moest Cord Albers het opnemen tegen John van Geytenbeek, de Nederlander die in de kwalificatie voor het eerst onder de 9 seconden was gekomen. Albers was met zijn 8,4 seconden echter een maatje te groot voor Van Geytenbeek en dus ging de winst naar Duitsland.

di_fb_raeymaekers
Luc Raeymaekers

Mooi resultaat Luc Raeymaekers
Ook bij de Funny Bikes dit keer geen Nederlands succes. Mike Olie zette met 8,4 seconden weliswaar de snelste kwalificatietijd op de klokken maar werd in de eerste eliminatieronde geplaagd door technische problemen.

di_fb_joswig
Thomas Joswig

Verrassend was wel het optreden van Thomas Joswig. Met allerlei afstellingsproblemen had de Duitser tot de eliminaties van zondag het hele jaar nog geen fatsoenlijke run afgeleverd. Na een 9,2 seconden in de kwartfinale volgde een 8,0 seconde in de halve finale, meteen de snelste run van de hele klasse. In de finale kon de Duitser zijn motor echter niet op de startlijn houden en trok een rood licht. Daarmee ging de winst naar Luc Raeymaekers, de Belg die zich duidelijk steeds beter thuis gaat voelen op de dit jaar voor hem nieuwe motor.

di_sb_postma
Ray Postma

Ray Postma snel
De teamgenoot van Raeymaekers, Hans Gallé stond in de finale bij de Street Bikes. Ondanks een slechte reactietijd verraste de Belg in de halve finale op de eindstreep Maurice Ruiter die in winnende positie te vroeg van het gas ging. Aan de andere kant van de eliminatieladder was Ray Postma goed op dreef. In de halve finale tegen Vincent Driehuijs doken beide rijders onder de index maar omdat de winnaar van de Nationals dat net iets meer deed stond Postma in de finale. Met een 0,3 seconden betere reactietijd pakte Postma bij de start al een grote voorsprong en hoefde vervolgens alleen nog maar op te passen om niet onder de 10,5 seconden index te komen. Wat Gallé ook probeerde, de achterstand was niet meer in te halen en zo voorkwam Postma een nog groter Belgisch feestje.

di_usb_werleman
Sabino Werleman

Weer Werleman
Ultimate Street Bike leverde met Sabino Werleman en de debuterende Roland Delavigne een volledig Nederlandse finale op. De uiterst ervaren Werleman was bij de start al eerder weg, reed daarna een bekeken race en pakte zijn tweede overwinning van het seizoen.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet