HARC

Retro: TT Circuit Assen in historische racesferen

harc_assen_prev

Aanstaand weekend vindt op TT Circuit Assen de STATE of ART Historische Assen Trophy plaats. Het evenement vormt de aftrap van het nationale historische autosportseizoen. Met een programma van maar liefst twaalf races. De organisatie is in handen van de Historische Auto Ren Club (HARC).

De Historische Auto Ren Club organiseerde jarenlang twee evenementen per jaar, beide op Circuit Park Zandvoort. De traditionele Historische Zandvoort Trophy en Grand Prix Classic worden dit jaar voorafgegaan door de Historische Assen Trophy op TT Circuit Assen. De Historische Auto Ren Club is blij met deze uitbreiding van de nationale historische autosportkalender. Enerzijds biedt dit de liefhebbers van historische autosport in het noorden van het land de kans om vlakbij huis te genieten van een fraai historisch autosportevenement. Anderzijds kijken de deelnemers aan de HARC-races erg uit naar de wedstrijden op het uitdagende, snelle TT Circuit Assen!

Twee NK’s
De races van het NK Historische Toerwagens & GT’s vormen zonder twijfel een hoogtepunt. De startvelden van de klasse zijn bijna per definitie groter dan 30 auto’s. Het deelnemersveld varieert van de Fiat Abarth en Mini Cooper tot de Porsche 911 en Chevrolet Corvette. Alle deelnemende auto’s hebben een bouwjaar van vóór 1966.
Het NK GT & Touring Cars, voor auto’s vanaf 1966, sluit hier naadloos op aan. Dit Nederlands kampioenschap maakte vorig seizoen zijn debuut. Het was meteen een succes, met aan het einde van het seizoen al meer dan 20 toerwagens en GT’s aan de start. Ook dit startveld is erg afwisselend, waarbij de Porsche 911 en de Ford Escort in diverse uitvoeringen de meest voorkomende auto’s zijn.

MG Competitions, Porsches en Renault Clio Cup
De MG Competitions zijn vaste waarden binnen de historische autosport. Naast de MGA en de MGB zijn ook andere Britse klassiekers zoals de Austin-Healey 3000 meer dan welkom in dit mooie veld.
De ADPCR (All Dutch Pleasure Club Racing) komt met een veld Porsches naar TT Circuit Assen. Naast de Porsche 944 Basic Cup onderscheidt de ADPCR een spectaculaire Vrije Klasse.

480_start_clio1_8857.jpg

De Dutch Renault Clio Cup zorgt voor een modern intermezzo. De demo’s van de Golden 50cc Racing Riders (motorfietsen) zijn een eerbetoon aan de gouden 50 cc-raceperiode.
De racezondag wordt afgesloten met de 1-uursrace, met deelnemers uit de diverse HARC-klassen.

Tijdschema
Het programma begint zaterdag 7 mei om tien uur met een demo en de kwalificatietrainingen. Vanaf circa 15.40 uur worden vier races verreden. Op zondag 8 mei vanaf elf uur vindt de rest van het raceprogramma plaats. Een toegangskaart voor het hele weekend kost 15 euro. Kinderen tot 14 jaar hebben, onder begeleiding, gratis toegang. Een parkeerkaart kost € 7,00 per dag.

Zaterdag 7 mei
10:00 - 10:20 Golden 50cc Race Riders Demo 1
10:35 - 11:05 Dutch Renault Clio Cup Free Practice
11:10 - 11:35 Delta Lloyd Xclusief NK Historische Toerwagens & GT's Free Practice
11:40 - 12:00 MG/Triumph Competition Qualifying Race 1
12:00 - 13:00 Lunch Break
13:00 - 13:25 Golden 50cc Race Riders Demo 2
13:40 - 14:05 Techno Challenge NK GT's & Touring Cars Qualifying
14:10 - 14:30 ADPCR Vrije Klasse en Porsche 944 Basic Cup Qualifying
14:35 - 14:55 Dutch Renault Clio Cup Qualifying
15:00 - 15:25 Delta Lloyd Xclusief NK Historische Toerwagens & GT's Qualifying
15:40 - 16:10 MG/Triumph Competition Race 1 (12 laps/max 30 min)
16:25 - 16:55 Techno Challenge NK GT's & Touring Cars Race 1 (25 min + 1 lap)
17:10 - 17:35 Dutch Renault Clio Cup Race 1 (12 laps/max 25 min)
17:50 - 18:15 ADPCR Vrije Klasse en Porsche 944 Basic Cup Race 1 (10 laps)

Zondag 8 mei
11:00 - 11:25 Golden 50cc Race Riders Demo 3
11:40 - 12:00 MG/Triumph Competition Qualifying Race 2
12:15 - 12:45 Delta Lloyd Xclusief NK Historische Toerwagens & GT's Race 1 (25 min + 1 lap)
13:00 - 13:25 ADPCR Vrije Klasse en Porsche 944 Basic Cup Race 2 (10 laps)
13:40 - 14:10 Techno Challenge NK GT's & Touring Cars Race 2 (25 min + 1 lap)
14:25 - 14:55 MG/Triumph Competition Race 2 (12 laps/max 30 min)
15:10 - 15:40 Delta Lloyd Xclusief NK Historische Toerwagens & GT's Race 2 (25 min + 1 lap)
15:55 - 16:20 Dutch Renault Clio Cup Race 2 (12 laps/max 25 min)
16:35 - 17:00 ADPCR Vrije Klasse en Porsche 944 Basic Cup Race 3 (10 laps)
17:15 - 18:15 STATE of ART 1 Hour *) Race
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet