Diversen

Aankomend weekend het Formula Ford Festival op Brands Hatch

Dit weekend wordt op het Indy circuit van Brands Hatch alweer de 46ste editie van het Formule Ford Festival gereden. Dit evenement staat in het teken van 50 jaar Formule Ford racen. Het festival heeft in de loop der jaren aan kwaliteit ingeboet, maar blijft een unieke evenement. Zondagavond weten we wie in de overwinnaars lijst komt te staan, samen met ondermeer Jenson Button, Mark Webber, Johnny Herbert en Eddie Irvine. Ook een aantal landgenoten wisten hoog te scoren met Gerrit van Kouwen in 1984 als winnaar en de broers Jacky en Ricardo van der Ende die respectievelijk in 1997 en 1999 wisten te zegevieren.

480 drie van der ende
Oud winnaars Jacky (links) en Ricardo van der Ende, met vader Jaap in de auto.

formula-ford-festival-logo-2017-final

TIJDSCHEMA FORMULA FORD FESTIVAL 2017

DEELNEMERSLIJST FORMULA FORD FESTIVAL 2017

SNETTERTON
Eerste drie
1972 Ian Taylor (Dulon LD9) Derek Lawrence Larry Perkins
1973 Don MacLeod (Van Diemen FA73) Syd Fox Robert Arnott
1974 Richard Morgan (Crossle 25F) Frank Hopper Roy Komfass
1975 Geoff Lees (Royale RP21) Mike Blanchet Rad Dougall

BRANDS HATCH
Eerste drie
1976 Derek Daly (Hawke DL17) Derek Warwick Rick Morris
1977 Chico Serra (Van Diemen RF77) David Leslie Trevor van Rooyen
1978 Michael Roe (Van Diemen RF78) James Weaver Terry Gray
1979 Don MacLeod (Sark 1) Terry Gray Rick Morris
1980 Roberto Moreno (Van Diemen RF80) Tommy Byrne Rick Morris
1981 Tommy Byrne (Van Diemen RF81) Rick Morris James Weaver
1982 Julian Bailey (Lola T660E) Rick Morris John Pratt
1983 Andrew Gilbert Scott (Reynard 83F) Andy Wallace John Pratt
1984 Gerrit van Kouwen (Lola T644E) Uwe Schafer Bertrand Gachot
1985 Johnny Herbert (Quest FF85) Jonathan Bancroft Damon Hill
1986 Roland Ratzenberger (Van Diemen RF86) Phillippe Favre Peter Rogers
1987 Eddie Irvine (Van Diemen RF87) Alain Menu Dave Coyne
1988 Vincenzo Sospiri (Van Diemen RF88) Jose Cordova Derek Higgins
1989 Nico Palhares (Van Diemen RF89) Michael Vergers David Coulthard
1990 Dave Coyne (Swift FB90) Fionn Murray Jean-Christophe Boullion
1991 Marc Goossens (Van Diemen RF91) Warren Hughes Tommy Veijalainen
1992 Jan Magnussen (Van Diemen RF92) Russell Ingall Andrew Stapley
1993 Russell Ingall (Van Diemen RF93) Marc Gene Jonny Kane
1994 Jason Watt (Vector TF94) Jonny Kane Vincent Vosse
1995 Kevin McGarrity (Van Diemen RF95) Giorgio Vinella Mario Haberfeld
1996 Mark Webber (Van Diemen RF96) Tommy Field Michael Vergers
1997 Jacky van der Ende (Van Diemen RF97) Richard Tarling Riccardo Sperafico
1998 Jenson Button (Mygale SJ98) Dan Wheldon Nic Kiesa
1999 Ricardo van der Ende (Van Diemen RF99) James Courtney Craig Murray
2000 Anthony Davidson (Mygale SJ00) Danica Patrick Robin Rudholm
2001 Alan van der Merwe (Mygale SJ01) Ronnie Bremmer Adam Carroll
2002 Jan Heylen (Van Diemen RF02) Richard Goransson Jaap van Lagen
2003 Joey Foster (Van Diemen RF03) Marko Asmer Tom Kimber-Smith
2004 Dan Clarke (Van Diemen RF04) Yuya Sakamoto Seb Hohenthal
2005 Duncan Tappy (Mygale SJ04) Charlie Donnelly Dennis Retera
2006 Richard Tannahill (Van Diemen RF06) Jay Bridger Neil Doran
2007 Nick Tandy (Ray GRS07) Callum MacLeod Linton Stuteley
2008 Wayne Boyd (Mygale SJ08) Chris Maliepaard Tim Blanchard
2009 Chrissy Palmer (Mygale SJ09) Liroy Stuart James Cole
2010 Dennis Lind (Van Diemen LA08) Scott Pye Tio Ellinas
2011 Scott Malvern (Mygale SJ10) Steijn Schothorst Nick McBride
2012 Antti Buri (Mygale SJ11) Eric Lichtenstein Bart Van Os
2013 Niall Murray (Van Diemen RF99) Wayne Boyd Oliver White
2014 James Raven (Ray GR13/14) Jonny McMullan Stuart Gough
2015 Wayne Boyd (Van Diemen MS13K) Robert Barrable Stuart Gough
2016 Niall Murray (Van Diemen RF99) Scott Malvern Chris Middlehurst

KENT FESTIVAL
1993 Andrew MacAuley (Reynard 92FF) Jan Eric Lofgren Craig Lowndes
1994 Gavin Wills (Swift SC92F) Alastair Weston Jan Neumann
1995 Topi Serjala (Swift SC95F) Fredrik Sorlie Risto Virtanen
1996 Mark Marchant (Jamun M96) Kevin Mills Jeff Wright
2002 Dave Fricker (Reynard 89FF) Jonathan McGall Mike Edgar
2003 Matthew Gilmore (Van Diemen RF92) Kevin Mills Peter Daly
2004 Joey Foster (Reynard 89FF) Morgan Dempsey Darren Burke
2005 Gavin Wills (Van Diemen RF00) Darren Burke Morgan Dempsey
2006 Noel Dunne (Van Diemen RF92) Morgan Dempsey Mike Edgar
2007 Keith Dempsey (Ray GRS07) Robert Barrable Patrick McKenna
2008 Josef Newgarden (Ray GRS08) Patrick McKenna Graham Carroll
2009 Rory Butcher (Van Diemen RF90) Neville Smyth Brett Smrz
2010 Neville Smyth (Ray GRS09) Noel Dunne Jordan Skinner
2011 Ivor McCullough (Van Diemen RF00) Kenneth Thirlwall Neil Alberico
2012 Ivor McCullough (Van Diemen RF00) Stuart Gough Luke Cooper

ZETEC FESTIVAL
2009 Neil Tofts (Mygale SJ04) Sebastian Nummi John Whitbourn
2010 Julian Hoskins (Vector TF93) Lucy Wardrop Paul Britten
2011 Neil Tofts (Mygale SJ04) Rick Morris Ashley Dibden
2012 Xavier Michel (Van Diemen) Paul Sieljes John Whitbourn
2013 Julian Hoskins ((Vector TF93) John Salmona Eric Heudicourt
2014 Julian Hoskins ((Vector TF93) Eric Heudicourt

DURATEC FESTIVAL
2013 Bart Van Os (Mygale SJ10) Abdul Ahmed Frederik Schandorff
2014 Thomas Craincourt (Mygale) John Whitbourn

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet